De mitrailleurs in den aanval zullen zich toch niet voortdurend opsluiten als keldermotten Klik de voorste compagnieën vangen de beweging aa"v:de vuurverschijnselen, welke ik waarnam, dooven geleidelijk uit de mitrailleurs zullen nu toch niet achter blijven, naar ik vermeen A Natuurlijk niet, anders zouden zij hun taak niet vervullen.. Zij gaan zich echelonsgewijze verplaatsen, wanneer de tijd hier voor is aangebroken. In afwachting daarvan hoort hun helsch kabaal steunt en beschermt de vuurbasis den aanval, na van te voren te hebben bijgedragen tot de voorbereiding van den aanval. B Op welke objecten A: Wel, op de objecten van de infanterieen op die, welke haar vooruitgang kunnen hinderen. B- .l,DuS ,de mitraideurs veranderen van doelen, terwijl zij toch onzichtbaar blijven Zullen wij niet voor ons zien verwezenlijken ctie vuurbasis, waarvan het reglement spreekt zien Waar°m Z0U zij zich bIootgeven, nu de vuurleiders toch B Dan nogmaals, de mitrailleurs vuren indirect men gebruikt ze als artillerie. A Ah, eindelijk komt de aap uit de mouwals artillerie Hoe komt gij er aan, dat alleen de artilleristen het voor recht bezitten van beveiliging en onzichtbaarheid B Kom toch, de artillerie schiet op kilometers afstand, van zelfsprekend ziet men haar niet. A Maar is het niet evenzoo vanzelfsprekend, dat haar waar nemers moeten zien B Natuurlijk, anders zou zij in de meeste gevallen in het rijk dei droomen schieten. De artilleristen zijn wel gedwongen naar voren te komen om te zien en zij moeten steeds achter zich hebben een met hen meegaande telefoonlijn, of tenminste een of ander verbindingssysteemwant zonder dat kunnen geen juistheidsvuren worden afgegeven, want men moet het vuur regelen of beter gezegd het vuur waarnemen. Maar de mitrailleurs heb ben niets te regelen zij vuren met kogelbundels op hun doelen men ziet hun kogels niet A En, resultaat onbekend B Ja, indirectde infanterie gaat vooruit A Is U dat voldoende B Mijn hemel, ja Hoe zou het anders kunnen A Goed, goed, ik begrijp U. Dus voor een onbekend resultaat tenminste direct voor het gezicht, zoudt gij Uw mitrailleurs willen blootgeven, hoewel zij toch al zooveel moeite hebben om zich D verbergen voor de doordringende blikken van aardwaarneming en voor de vliegtuigen 1067

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 33