B Zij bestaat absoluut. A Verkeerd, absoluut verkeerd. De infanterie wil geen wapens ■vóór zich hebben, maar vuur. En daarbij vergeet gij, dat men den geweermitrailleur model 1924 heeft uitgevonden, dit kleine speel goed dat gij wel kent en dat gij daar straks aan het werk hebt gezien bij het eerste echelon. Deze ja, is het wapen, het kardinale punt van de infanterie, het schot is zeer bestrijkend Maar de mitrailleur is nu bijna een groote mama hij is zwaar, schiet ver en heeft behoefte aan kalmte, aan stabiliteit waarom wilt gij hem van dichtbij laten vuren, in de verwarring en opwinding van de voorste lijn Schaf hem dan af en vervang hem door geweermitrailleurs. Laten wij niet overdrijven, moeder en kind zijn beide nuttig. B Dat ben ik met U eens, maar gebruik dan den een zoowel als den ander naar hun vermogen. Gij raakt daar juist een zeer belangrijk onderwerp aan, dat nog niet geheel is opgelost. A Integendeel, het lijkt mij, dat het nieuwe reglement de 'oplossing heeft aangegeven. B In het geheel niet het heeft slechts het vraagstuk uiteen gezet, dat gedurende den oorlog onaangeroerd bleef, namelijk het gecombineerd gebruik van den mitrailleur en den geweermitrail leur. Aan ons om het uit te werken, het is geen geringe zaak. Eigenlijk denkt gij de oplossing gevonden te hebben de geweer mitrailleur aan het hoofd, de mitrailleur naar achteren, vurende over eigen troepen of door openingen, die men desnoods zal schep pen maar opgepast voor het geïsoleerd raken Een werkelijk kleine artillerie, alles bijeengenomen Dat is nu het geheele resultaat van Uw „tir masqué". A Nog een enkel oogenblik. Gij hebt een zekere vooringe nomenheid, gij zijt nog niet voldoende ter zake om mij aan te hooren, gij gaat niet met mijn denkbeelden mede. Komt morgen, ik zal het U toonen en U overtuigen. Laten wij intusschen door- _gaan met onze scheidsrechterlijke taak. In het kort samengevat geeft deze smakelijke dialoog navolgende belangrijke gezichtspunten aan le. Bij den aanval zijn het gedekt in stelling komen en het vuren uit stellingen, welke onttrokken zijn aan het doordringende oog der aardwaarneming (lichtmeetdienst), levensvoorwaarden voor een economisch gebruik der mitrailleurs. 2e. Bovenvermelde voorwaarden brengen met zich mede, dat de schutters de te bevuren objecten niet zullen zien. -3e. De technische vuurleider is waarnemer. Hij stelt zich zoodanig op, dat hij de opgegeven doelenstrook zoo goed mogelijk kan overzien. 1069

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 35