Conclusie De veldzak is niet waterdicht de kleurstof waar mede de veldzak is gekleurd, is niet watervast. Zij zou den inhoud der goederen hebben bedorven. De veldzak, niet voorzien van een binnenblik doch gevuld met goederen, werd gedurende 1 nacht verticaal in de buitenlucht opgehangen en aan regen (lichten regen) blootgesteld. Den volgenden morgen bleek de binnenvoering van den veldzak geheel doorweekt te zijn. De goederen voelden vochtig aan. Conclusie De veldzak biedt geen voldoende beschutting aan de in den veldzak geborgen goederen en levens middelen, wanneer zij gedurende een of meer dagen aan regen wordt blootgesteld, hetgeen bij meerdaagsche patrouilles in den regel het geval zal zijn. De in den veldzak geborgen rijst zou onder dergelijke omstandigheden snel aan bederf onderhevig zijn. De veldzak gevuld met goederen, welke omwikkeld waren met een stuk waterdicht doek, werd gedurende 2 uren verticaal in water gehouden, zoodanig, dat de bodem ongeveer /2 dm. onder water stond. Na opening van den veldzak bleek zich ongeveerd ]/4 liter water op den bodem van den veldzak te hebben verzameld. De goederen bleven droog, dank zij de -omwikkeling met het waterdichte doek. Conclusie De veldzak zal bij het patrouilleeren, waarbij eenige kali's moeten worden overgetrokken, on voldoende beschutting verleenen tegen het binnen dringen van water. Doordat het water gedurende langeren tijd op den bodem van den veldzak staan blijft, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat dit door de plooien van het waterdichte doek heen de kleederen bereikt en nat maakt. De veldzak gevuld met goederen, welke met het waterdichte doek waren omwikkeld, werd gedurende een nacht aan een flinken regen bloot gesteld. Bij opening op den volgenden dag bleek de veldzak van binnen gedeeltelijk doorweekt te zijn. De goederen dank zij het waterdichte doek, droog. De veldzak gevuld met goederen, welke met het waterdichte doek waren omwikkeld werd verticaal in water geplaatst, zoo danig, dat de helft van den veldzak onder water was. Na 3 uren werd de veldzak geopend en bleek, dat zich ongeveer t/j 1107

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 73