1119 „De uitvoering van de defensiegrondslagen dient ten allen tijde en zeker „onder de ernstige omstandigheden van heden en de volgende jaren, onder geschikt de worden gemaakt aan het financiëel vermogen van het Land. „Uitgaven voor moderniseering en perfectionneering zullen voorshands „achterwege moeten blijven, althans binnen de engst mogelijke grenzen wor gden teruggebracht". „In verband hiermede zal: „le op de fondsen voor de moderniseering voorloopig aanzienlijk worden „besnoeid. „2e voorloopig niet worden overgegaan tot het treffen van voorzieningen „t.b.v. de kustverdediging te Soerabaia, zoomede de luchtverdediging „te Soerabaia en Tandjong Priok (punten 5 en 6 der defensiegrondslagen) „3e voorloopig moeten worden afgezien van de inrichting van de verdedi ging van Balikpapan en Tarakan (punt 7 der defensiegrondslagen)". Na deze afdwaling terugkeerende tot den inhoud van het besproken boek werkje zij voorts vermeld dat erin worden behandeld de taak, de organisatie en de formatie van het leger, de niet tot het Leger behoorende korpsen, alsmede verschillende regelingen de legervorming betreffende, alsmede de Zeemacht h. 1.1. Bij de Koninklijke Militaire Academie is voorts verschenen het boekwerk No 655. Algemeene Verorderingen betreffende het Straf- en Tuchtrecht voor het Leger in N. I. le Deel. Aangezien dit werk voor de officieren h. 1.1. van veel belang is te achten moge hierbij worden medegedeeld dat bestellingen kunnen plaats vinden rechtstreeks bij den Directeur der inrichting tot uitgeven van boekwerken voor het leger, te 'Breda. De prijs per exemplaar bedraagt f 3.40 franco. Het boekwerk is bewerkt door Mr. P. Stigter. Kapitein der Infanterie b.d. Leeraar aan de K. M. A. Deze uitgave verschijnt in twee deelen, omrede de nieuwe Rechtspleging bij de Landmacht en de nieuwe Provisioneele instructie voor het Hoog Mili tair Gerechtshof van Nederlandsch-Indië, welke in den bundel behooren te worden opgenomen bij de a. s. invoering, nog gewijzigd zullen worden en bij het in druk geven van den bundel nog niet bekend was, hoe de aan te brengen wijzigingen zouden luiden. De beide genoemde algemeene verordeningen zullen daarom in een later uit te geven l weede deel worden opgenomen. Het thans verschenen eerste deel houdt inHet Kon. besluit van 15 Octo ber 1915 No. 33, houdende vaststelling van een Wetboek van Strafrecht voor Nederlandsch-Indië Het wetboek van Strafrecht voor Nederlandsch-Indië; Het crimineel wetboek voor het krijgsvolk te lande van de vereenigde Ne derlanden Het Reglement van krijgstucht. Een uittreksel uit de Grondwet; De wet op de staatsinrichting van Nederlandsch-Indië en voorts verschil lende uittreksels van besluiten, ordonnantiën en verordeningen en uit algemeene orders, betreffende het Straf- en Tuchtrecht voor het leger in Nederlandsch- Indië. C'.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 85