1120 9. BESPREKING ORGAAN N.I.O.V. NOVEMBERNUMMER. W. J. Lucardie vervolgt zijn overzicht betreffende Korea en bespreekt „Korea na den ChineeschJapanschen Oorlog tot aan de annexatie door Japan in 1910 en Korea onder Japansch Bestuur. Dr. W. F. Bax schets ons de oorsprong en geschiedenis van de Koloniale Medailles voor Moed en Trouw. U vraagt de aandacht van den lezer voor een verdere behandeling van het artikel „Die Vernichtungschlacht" voorkomende in het Mei—Juni nummer der Militarwissenschaftliche Mitteilungen. Ritmeester Oomes vangt een vervolgartikel aan gewijd aan „De weermacht in Nederlandsch-lndië ten tijde der Oost-Indische compagnie tot het Engelsck tusschenbestuur. Verder noemen we: een naschrift van den kapitein P. Scholten naar aan leiding van het in het vorig nummer aan het pontontreinenvraagstuk gewijde artikel van den kapitein der Genie Proost, een verhandeling getiteld: korting op pensioenen van den oud-majoor-intendant Vries, een uit practisch oogpunt zeer aan te bevelen bijdrage De Herziening van het militaire strafrecht door P. v. H., en een verslag van de herdenking van het vijftig jarig bestaan van het artillerie-schietterrein te Batoedjadjar, waarin tevens een beknopte geschiedenis der Artillerie-Schietterreinen op Java, in het bijzonder van het schietterrein te Batoedjadjar een plaats vond. Uit het gedeelte gewijd aan Vereenigingsnieuws trof ons een verslag van de vergadering van de afdeeling Koetaradja, waarin een bespreking werd gehouden van het vraagstuk der vervanging van een aantal luitenants door onderluitenants. Bepaald nieuwe gezichtspunten werden daar niet geopend. C'. 10. TIJDSCHRIFTENOVERZICHT. Opleiding. Militarwissenschaftliche Mitteilungen. JuIi-Augustus-nummer 1931. „Ausbildnng im Aufklarungsdienste", majoor Dr. Fr. Franck. „De verkenner moet vóór alles zien, d.w.z. kunnen „beobachten", waarnemen. Hij moet in staat zijn, het waargenomene vast te houden, te verklaren, of in ieder geval te waardeeren. De opleiding in waarnemen is de grondslag voor den ver- kenningsdienst". „Hand in hand met de opleiding in het waarnemen gaat het onderricht in „het melden van het waargenomene". „Bij de voortgezette opleiding van de officieren komt met betrekking tot den verkenningsdienst in aanmerking: 1. de opleiding voor het opzetten van verkenningsoefeningen2. het volgen van de ontwikkeling van alle verken ningsmiddelen, van hunne organisatie en hun „Leislungsfahigkeit", zoomede de nieuwigheden op dit gebied; 3. de regeling van den verkenningsdienst van het standpunt der bevelvoering. De maatregelen voor de verkenning zijn daarbij afhankelijk van: tijd, plaats, middelen en opdracht". Revue militaire suisse. No. 7. Juli 1931. „L'éducation du soldat", le chef de D. M. F. Een rondschrijven aan de commandanten van troepeneenheden, waarin de chef van het militaire departement in Zwitserland de beginselen heeft uitgestippeld, waarop de militaire vorming moet berusten. „Veel vlugger dan vroeger luidt het moderne gevecht de doodsklok over de discipline, die slechts berust op de vrees voor de meerderen en op straffen". „In het vuur van de actie verdwijnt die vrees oogenblikkelijk". „Die aan opvoeding van den troep wil doen, moet van dien troep houden en hem respecteeren, het leidende beginsel van het doel der opleiding, dat

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 86