1129 van „Royal Engineers Journal" verschenen artikel van de hand van generaal Fuller over den strijd van Engelsche tegen Duitsche vechtwagens in den slag bij Villers—Bretonneux op 24 April 1918, welk artikel de officieele lezing weergaf van de aan den slag deelgenomen hebbende Engelsche Tankbrigade, Luchtstrijdkrachten. Mil. Wochenblatt. No. 3. Juli 1931. „Werdegang der französischen Luftmacht", kapitein Ritler. Hieruit zien we dat de Fransche luchtstrijd krachten zijn georganiseerd in a. de le luchtdivisie (Metz; 2 luchtbrigadestotaal 4 regimenten met 220 „Arbeitsflugszeuge" en 255 jachtvliegtuigen); b. de 2e luchtdivisie (Parijs; respectievelijk 80 en 45; c. de 3e luchtdivisie (Tours; respectievelijk 80 en 150); d. zelfstandige luchtbrigade (Lyonrespectievelijk 60 en 60); e. vliegergroep der algemeene reserve (Parijs; 2 bombardements-brigades met totaal 120 nacht- en 170 dagbombardementstoestellen). In totaal waren op 1 Maart aanwezig: 440 „Arbeits"-vliegtuigen, 510 jacht vliegtuigen, 120 nacht- en 170 dagbombardementstoestellen. Pantserauto's. Mil. Wochenblatt. No. 1. Juli 1931. „Straszenpanzerkraftwagen und Nebel", kapitein Engfer. Behandelt het gebruik van nevel door pantserauto's bij het opruimen eener hindernis op den te volgen weg (afblazen van nevel en door middel van rookkaarsen), de overvalling en inneveling eener marsch- colonne, het dwingen tot langzaam rijden van volgende pantserauto's en zich onttrekken van pantserauto's aan gericht vuur. Munitieaanvulling. La Revue d'Infanterie. No. 464. Mei 1931. „Le ravitaillementen munitions dans l'infanterie, kapitein li. Laporte. In het vorig nummer behandelde luit. kol. Aublet de munitie-aanvulling der artillerie en merkte daarbij op dat de aanvulling voor de wapens met klein kaliber zeer veel eenvoudiger was dan voor kanonnen, dat de infanterie met enkele voertuigen een zeer belangrijken munitievoorraad kon medevoeren, genoeg voor meerdere gevechtsdagen, de artillerie zich slechts kon doen volgen door een voorraad nauwelijks voor enkele uren schieten. Schr. wil daarom in beschouwing nemen le. de „éléments" van het vraagstuk: nl. de technische (projectielgewicht, hoeveelheid, vuursnelheid van het materieel dat die munitie verbruikt enz.), en de tactische (algemeene vorm van het gevecht, methoden door ver schillende troepen toegepast, hunne transportmogelijkheden enz.) 2e. de oplossing welke momenteel door het infanterie-reglement wordt ge geven door gevechtstreinen, regimentstreinen en de middelen der divisie 3e. de verbeteringen welke in deze organisatie kunnen worden aangebracht door oordeelkundig gebruik van meer moderne transportmiddelen. Verpleging. Militrawissenschaftliche Mitteilungen. Juli-Augustusnummer 1931. „Ersatzstoffe wahrend des Weltkrieges", M. Hevler. Behandelt de „Ersatz" stoffen op het gebied der verpleging (A. Voeding der menschena: brood: 1. leger te velde2. achterlandb. vleeschc. vettend. groentene. genot middelen B. voeding der dieren). Aan- en afvoer. Mil. Wochenblatt. No. 1 Juli 1931. „Der Einflusz der rückwartigen Ver bindungen auf die Kriegfiihrung. Die türkischeb Operationen im Weltkriege", majoor Dr. Kretzschmann. „Bij den voor alle operatietooneelen uiterst on- gunstigen toestand voor aan- en afvoer was het natuurlijk dat het Turksche leger tegen den op betere achterwaartsche verbindingen gebaseerden tegen-

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 95