5. DE VOORTGEZETTE OPLEIDING VAN JAVAANSCHE RECRUTEN. door GEOS. Zooals in ons artikel in nummer 10 betreffende de opleiding van Javaansche recruten reeds is aangestipt, volgen de afgerichte manschappen nog gedurende 1 jaar de z.g. voortgezette op leiding bij de Veldbataljons. (Zie A.O. 1916, No. 40 en V.O.I. 28). Wat wordt nu onder die z.g. voortgezette opleiding verstaan en waaruit bestaat die Wij zouden die vragen als volgt willen beantwoorden De voortgezette opleiding beoogt van den af ge- richten recraul een geoefend veldsoldaat te maken en bestaat dus uit die oefeningen zoowel praktische als theoretische), welke de man bij het Depót Bataljon nog niet gehad heeft en welke moeten dienen, om hem voor zijn tweeledige taak te bekwamen. Wij dienen er ons dus eerst goed rekenschap van te geven, tot hoever de man bij het Depot Bataljon is opgeleid. Daarna kunnen wij pas uitmaken, wat hem nog ontbreekt. Het behoeft geen nader betoog dat in het belang van de voortgezette oplei ding Depót- en Veldbataljon een behoorlijke aansluiting moeten hebben. Helaas is dit niet altijd mogelijk van wege het oefen systeem bij de veldbataljons en van wege het feit, dat de recruut op zeer willekeurige tijdstippen kan worden afgericht. Het zal wel geen nadere verklaring behoeven, indien wij beweren, dat het belang van den afgerichten recruut meebrengt, om niet bij het veldba taljon aan te komen, als het juist de tijd van groote oefeningen en manoeuvres is. De man heeft er nog geen Ahnung van, hoe hij zich in sectieverband heeft te gedragen, laat staan in grootere verbanden. De beste aansluiting zou zijn, indien de afgerichte recruut bij het veldbataljon aankwam in het begin der le periode. In ieder geval staat het o. i. echter vast, dat de voortgezette opleiding gegeven dient te worden volgens V. O. I. Hoofdstuk III (De oefeningen bij de regimenten), met inachtneming evenwel van de gevorderdheid van den afgerichten recruut. Op het gebied van oefeningen in het terrein b.v. zullen meer z.g. onderwijsoefeningen (Zie A.V.O. 4, 10, en 11) gegeven worden en zullen geen oefe- 1098 V.O.I. 1 Het leger heeft in algemeenen zin een tweeledige taak, n. I. a. de politiek-politioneele taak, ais omschreven in het V.P.T.L. b. de verdediging tegen vreemd geweld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1931 | | pagina 64