Wenscht hij den bevelhebber der troepenmacht te spreken, dan wordt hij geblinddoekt (van de post dus) naar de wacht geleid. Punt 65 gaat blijkbaar van het standpunt uit, dat de komst van den parlementair wordt aangekondigd. Dit zal inderdaad tegen woordig wel regel zijn (radio). Het kan toch nimmer de bedoeling, zijn, dat een parlementair wiens komst niet is aangekondigd eerst naar de plaats waarvan punt 65 spreekt wordt geleid. Een par lementair, wiens komst niet van te voren is aangekondigd moet bij de betrekkelijke wacht worden aangehouden, terwijl nadere bevelen ter zake aan den voorposten-commandant worden gevraagd. Overigens doet het vreemd aan, dat punt 65 van alle noodige maatregelen en regelingen door den voorposten-commandant te treffen alleen over de plaats spreekt waar parlementairs moeten worden ontvangen. Zoo'n druk bezoek behoeven we hiervan m.i. niet te verwachten. Dan zijn er nog wel andere zaken, welke hier o-enoemd hadden kunnen worden b.v. het uitgeven van het herken- ningsteeken en het woord. Wel vermeldt 73, dat iedere wachtcom mandant van het voorposten-detachement o.m. het herkennings- teeken en het woord ontvangt, doch de voorposten-commandant zal deze zaken in eerste instantie moeten bepalen. Immers moeten voor ALLE voorposten-detachementen woord en herkenningsteeken gelijk zijn. Indien dit niet het geval ware, zouden verdwaalde pa trouilles en patrouilles door een voorposten-detachement of wacht uitgezonden met opdracht om over een andere wacht of ander voor posten-detachement terug te keeren moeilijkheden kunnen onder vinden. In 68(2) wordt o.m. vermeld, dat toevoeging van artillerie aan de voorposten-detachementen voor de bestrijding van pantser auto's als regel hier en daar noodig zal zijn. Het spreekt vanze.f, dat in voorkomende gevallen bijzondere versperringen (62) tegen pantserauto's en vechtwagens moeten worden aangelegd. De ver sperringen moeten door handgranaten en op belangrijke plaatsen door de voorposten-detachementen ingedeelde artillerie worden bestreken. Het komt overigens wenschelijk voor om onder 45 (de voorhoede) een bepaling op te nemen, dat indeeling van een enkel stuk bg. of vd. bij de voorhoede met het oog op de bestrijding van pantserauto's aanbeveling kan verdienen. Dat punt 71(2) de aandacht vestigt op het indienen van een eenvoudige schets door den commandant van een voorposten- detachement is juist. Dat deze echter alleen zou moeten dienen am de opstelling van het detachement aan den voorposten-com mandant te melden is m.i., niet volledig. In verband met de taak van een voorposten-detachement n.l. hardnekkig verdedigen van het vast te houden terreinvoorwerp, zal een vuurplan niet mogen 32

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 32