In het kort zouden wij dan het R. I. als volgt willen beknot :zien. Het aantreden geschiede als regel in Unie op vier gelederen {alléén voor huishoudelijke diensten op twee gelederen). Door het commando rechts (links) uit de flank MARSCH, ikomt de troep in marschcolonne. Voorts kunnen blijven bestaan de commando's Met tweeën MARSCH. Met vieren MARSCH. Rechts (links) uit de flank HALT. Te vervallen behooren te komen behalve de ingewikkelde ■commando's voor het overgaan uit de linie tot de colonne met wieren en omgekeerd het liggen en opstaan, het opmarcheeren, de schuinsche marsch, de oefeningen in den looppas, het overgaan tot de colonne met eenen. De bestaande exercitiën van de compagnie en hoogere afdee- lingen blijven door al deze veranderingen volkomen onveranderd, zoodat bij de uitrukkende diensten en bij parades van deze ver eenvoudiging absoluut géén hinder zal worden ondervonden. Enkele bewegingen die wij in de exercitiën zouden willen zien vervallen, behooren echter, indien dit geschiedt te worden onder gebracht bij de opleiding voor het gevecht zooals het liggen en het opstaan, de oefeningen in den looppas, het overgaan tot de colonne met eenen. Gelijktijdigheid van uitvoering zou dan dus niet meer bij deze commando's mogen worden gevorderd. De exercitiën met de marechaussée-sabel behoorden alleen diegenen te kennen, die gedurende de exercitiën de klewang trekken, dus de Officieren en van het kader de Onderluitenants, ..Adjudanten-Onderofficier en de Sergeanten-Majoor. 51

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 51