9. EEN WATERDICHTE VELDZAK. door A. VOIGT, Kapitein der Intendance. Met belangstelling heb ik kennis genomen van het bovenver melde artikel van den heer Scholten in het Decembernummer 1931 van het I. M. T. Met belangstelling, want wenken uit de praktijk zijn altijd zeer welkom. Niettemin bevat diens betoog enkele gedeelten, welke voor een juiste beoordeeling van de zaak waar het om gaat eene nadere belichting vereischen. Zoo zegt schrijver o. m.„Welnu, indien het binnenblik noodig is, dan wordt het den troep op de Buitengewesten door de In tendance verstrekt. Het is m. i. niet goed te keuren, dat de menschen op patrouille worden gezonden met een ondeugdelijken veldzak, waarvan men weet dat de daarin, aan den man behoorende goederen niet veilig zijn opgeborgen. Voor het ontbreken van die veiligheid dient niet de drager van den veldzak maar de verstrekker verantwoordelijk te worden ge steld". Schrijver stelt dus de Intendance verantwoordelijk voor het ontbreken van het binnenblik. In dit geval wordt echter vergeten, dat het o. m. ook de taak van de Intendance is om verschillende optredende factoren in 's lands belang recht te doen wedervaren. Een dier factoren wordt gevormd door de financieele omstandigheden, waaronder we het twijfelachtige voorrecht hebben thans te leven Onder deze omstandigheden is het zonder meer uitgesloten fondsen beschik baar te stellen voor verbeteringen, waarvan niet kan worden ge zegd, dat ze beslist onontbeerlijk zijn. Vermoedelijk heeft schrijver hieraan niet gedacht, anders zou een gedeelte van dit artikel wel in de pen gebleven zijn. Maar wij achten het gewenscht,. schrijvers betoog aldus aan te vullen, omdat zonder dat, de conclusie voor de hand zou liggen dat de Intendance de belangen van den. troep niet ten volle recht doet wedervaren. 58 Deze verantwoordelijkheid is reeds in zooverre voor rekening van den lande genomen, dat, indien de in den veldzak gepakte uitrusting tijdens dienstverrich tingen bederft, daarvoor op grond van het bepaalde in 10 van tarief No. 24 nieuwe kan worden verstrekt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 58