72 d. waar materieele middelen onmachtig zijn heeft de inf. nog een middel dat eenmaal is aangeduid als „das Rezept des Sieges", d. i de manoeuvre (Ned. Qev. Handl. punt 260). Wissen und Wehr. No. 9. September 1931. Welche Lehren zog die Entente aas den deutschen Groszangriffen des ahres 1918 für ihre eigenen Angriffsabsichten kolonel b. d. L. Lange. Schr. doelt op de ervaring dat zelfs dagenlang vuur met grootst mogelijk munitieverbruik nimmer kon leiden tot volledige vernietiging van loopgraven en hindernissen, tot uitroeien van alle mitr. nesten en tot een volkomen „Niederhaltung" der vij. art. en reserves. Als gevolg daarvan inzet van de zich snel ontwikkeld hebbende vechtwagens met de stormtroepen daarachter, beiden achter een vuurwals die gedurende 3 minuten op de voorste vij. stelling bleef liggen. Daarna versprong de vuurwals telkens 100 meter, eerst na 2, daarna na 3 en ten slotte na 4 minuten. Bulletin beige des sciences militaires. No. 2. Augustus 1931. „Emploi des mortiers 7,6", commandant Desmeth. Behandeld wordenA. Het peloton mortieren 7,6 toebedeeld aan een voorhoedeB. het peloton gesplitst ingezet tegen meerdere doelenC. de sectie mortieren 7.6 toebedeeld aan den voor troep van de voorhoede en D. gebruik van de batterij als geheel. „De mortier is geen juistheidswapen; de spreiding is betrekkelijk groot". Om een mitr. te neutraliseeren zijn noodig (vlakbaan) 25 schoten op 700 m. 30 op 800 m.35 op 900 m.45 op 1100 m. In krombaan40 schoten op 700, 800, 900 en 1000 m., 45 op 1100 m., 60 op 1300. m. „In principe wordt de sectie niet gesplitst". „Het helsche leven der exploisies is zoo enorm dat gedurende het afgeven van uitwerkingsvuur (door de batterij) het gebruik der telefoon en het overgeven van bevelen absoluut onmogelijk zijn in de voorste lijn". The Journal of the Royal Artillery. Juli-Augutusnummer 1931. „Close support", kapitein C. A. P. Murrison. Schr. eischt een wapen dat een dracht heeft van 1800 m. „De ideale oplossing zou zijn over voldoende wapens te beschikken om alle voorcien. daarvan te voorzien. Dit zou misschien zijn te doen met mortieren, met houwitsers is dit niet mogelijk. „Talrijke foto's van 96 mm. Engelsche hw met motor- en paardentrekkracht, die tevens uit een kan worden genomen en verdeeld in 8 lasten, verduidelijken het opstel. La Revue d'Infanterie. No. 467. Augustus 1931. „Le service en cam pagne de l'infanterie", luit. kol. Besnard. „Hoewel de cavalerie een duur wa pen is, zeer gevoelig voor vermoeienissen en kwetsbaar, moeilijk aan te vullen, op te leiden en te verplegen, zullen enkele eigenschappen haar veroorloven nog lang op het gevechtsveld voor te komen en er belangrijke opdrachten te vervullen haar snelheid en haar vermogen om zich te verplaatsen zijn het dubbele van de inf; haar geschiktheid om overal te komen is bijna te verge lijken met die van de inf. La Revue d'Infanterie. No. 467. Augustus 1931. „Connaissance et emploi des armes et engins de l'infanterie"commandant G. Paillé. Behandelt de drie algemeene beginselen, die nooit mogen worden vergeten en waarvan de beide eerste zijn de „coordination" en „l'échelonnement". Het derde betreft „la subordination des emplacements de tir aux objectifs a battre". Achtereenvol gens worden in beschouwing genomen de mitrs. en de „engins d'accompag- nement" bij het bat; verder het vuur der cie. van de sie. en de groep. Tactisch gebruik der zware mitrailleurs. Mavors. No. 9. September 1931. „Geweldige uitwerking van een mitrail leur", kapitein P. A. Bange. Een voorbeeld uit den wereldoorloguit den strijd der Oostenrijkers tegen de Serven in November 1914. „Het beste oor logswerktuig is in handen van slechtgeoefenden onbruikbaar, terwijl een goed bruikbare machine, in handen van geoefende personen met durf, het geduchtste wapen is, dat er bestaat".

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 72