75 wapens". „Beide typen, de zware en de middelbare vechtwagens, zijn niet in staat de vuurbescherming op grooten afstand voor de lichtere wagens op zich te nemen. Evenals deze moeten zij hunne wapens op korten afstand tot werking brengen". „De tegenwoordige verschillende typen zijn niet voor opdrachten van verschillend karakter gemaakt. Zij dragen in overeenstemming daarmede dezelfde wapensoorten, slechts in verschillende concentratie hun taak is steeds dezelfde, nl. deze wapens „an den Feind heranzutragen" en op de korte af standen tot werking te brengen. Deze taak zal een „einheitlich" strijdende afdeeling van kleine lichtgepantserde, slechts van 1 wapen (voor een deel de zware, een ander deel de lichte mitr., een derde deel een klein stuk geschut) voorziene vechtwagens beter uitvoeren dan een zwaar, groot, met dezelfde wapens overladen type vechtwagen". „Daarom kan men best van de formidabele landlinieschepen en Iandkruisers afzien, die naar alle richtingen uit iedere opening vuur spuwen. De stiijd op de korte afstanden eischt talrijke, snelle en „wendig zusammenarbeitende" Einzelkampfer". The Journal of the Royal Artillery No. 1. April 1931„Guns and tanks", majoor C. A. L Brownlow. Behandelt het optreden van artillerie bij het verleenen van steun aan tanks in den aanval. „De taak van de artillerie zal zijn: (1) den strijd aanbinden met de anti-tankwapens en de kanonnen door de vermoe delijke plaatsen, waar die gedekt zijn opgesteld, te bombardeeren door rook schermen door met bepaalde stukken anti-tankkanonnen te bestrijden zoodra deze het vuur openen(2) bestrijding van de vij. art. Heeft deze uitwerking, dan is de steun aan de tanks zeer groot. Aangezien het aantal middelbare batterijen thans nog klein is, kan het noodzakelijk zijn veldbattn. daarvoor te bestemmen. The Cavalry Journal. Juli-Augustus nummer 1931. Foreign fiews on mechanization„Bij manoeuvres in een nabuursfaat, waarbij een groote een heid de opdracht had proefnemingen te doen met gemotoriseerde eenheden naast bereden troepen, wielrijders, veldartillerie, „portée artillery", enz. kwam bij de bespreking tot uiting dat deze wapens met verschillende snelheden hun tijd verknoeiden door wederkeerig op elkaar te wachten ten einde als een geheel aan den strijd te kunnen deelnemen. We kunnen slechts de noodzaak concludeeren te motoriseeren „without much study of the manner of coordi nating this motorized force". Misschien zullen we ertoe moeten overgaan geheel te breken met groote eenheden van het oude type en een uitsluitend gemotoriseerd organisme te scheppen. Het veld schijnt open voor de tactiek, zooals deze wordt geinspireerd door de cavalerie van Napoleon". Journal of the Royal united service institution, no. 503. Augustus 1931. Mechanical mobilitymajoor R.A. Bagnold. Besproken worden 1. snel heid 2. betrouwbaarheid; 3. oefening van bestuurders 4. vermogen om lasten of bewapening te dragen5. het brandstof- en water-voorzieningsvraagstuk. „De oplossing van het vraagstuk zal komen als we een minder bekrompen standpunt innemen. Onze proefnemingen moeten niet beperkt blijven tot Enge land, moeten zich uitbreiden door de oprichting van kleine doch volledig uitgeruste gemechaniseerde eenheden in Egypte, Palestina of Transjordanië, waar onbegrensde oefenterreinen van alle soorten, welke in Engeland niet aan wezig zijn worden aangetroffen, evenals genoeg modder, om eenige speciali seering in de tegenovergestelde richting tegen te houden". Oorlogsvoertuigen en de uitrusting moeten worden beproefd door lange ritten van 1000 of meer mijlen, gemaakt door eenige uitgezochte voertuigen en door terrein, waar geen reparatiewerkplaatsen zijn". Gasoorlog. Mil. Wochenblatt No. 9 September. 1931. »Gasabivehr undGasbereit- schaft", kapitein M Braun. Geeft den inhoud weer van een Italiaansch opstel over gasafweermaatregelen waarin als individueele bescherming niet alleen wordt genoemd het gebruik van gasmasker en zuurstofapperaat, doch eveneens een

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 75