76 zeer grondige opleiding met betrekking tot gebruikmaking van het terrein, weersinvloeden en behandeling van gasverwondingen de collectieve bescher ming bestaat dan uit de voorbereiding van het terrein, het gereed houden van hulp- en ontsmettingsmaterialen van allerlei aard en het inrichten van schuil plaatsen. Gasaanvallen kunnen: le. van korten duur zijn (max. 2 uur), 2e. meerdere malen worden herhaald of 3e. langdurig zijn. d. w. z zondei ophouden langer dan 1 dag duren. De beschermingsmaatregelen in deze 3 gevallen worden besproken. Gewezen wordt op de noodzakelijkheid ieder soldaat en burger zijn eigen gasverbandpakje te verstrekken dat als eerste hulp voldoende is. Wissen und Wehr No. 7. September 1931. „Der zivile Gasschutz im Au- slandAlfred Oiesler. Betreffende Frankrijk lezen we o.a.„Een courantenbericht maakte omlangs melding van het onderricht in de gasbescherming dat wordt gegeven aan de bewoners van bepaalde grens- en kustgebieden. Ook de schooljeugd dezer streken wordt wekelijks eenmaal gedurende 2 uren geoefend in het gebruik van gasmaskers". Nevel en rook. Mil. Wochenblatt. No. 5. Augustus 1931. „Kraftradverban.de undNebel", kapitein Engfer. Geeft enkele voorbeelden van het gebruik van nevel door motorafdeelingen (waartoe het medevoeren van 20 rookkaarsen in den trein per sectie voldoende wordt geacht). Ook kan de kaars aan den koppel worden gedragen. Speciaal wordt de aandacht gevestigd op het gebruik van nevel om zich bij dag en onder ongunstige terreinsomstandigheden tijdens de vervolging uit het gevecht los te maken, vervolgens, door van de snelheid der motor rijwielen gebruik te maken om snel vooruit te komen en dan opnieuw den vijand op te houden. Techniek. Mil. Wochenblatt. No. 8. Augustus 1931. „Technischer Rundblick kolonel Bliimner. Geeft bijzonderheden betreffende de invoering van „Eilflug- zeuge" in de U. S. A. voor het bijzonder gebruik door den generalen staf. (Als eerste werd in dienst gesteld een Lockheed-Vega met een maximum snelheid van 345 km. per uur en een totalen afstand van 4500 km.); Ameri- kaansche proeven met opnamen op 5 km. afstandhet medevoeren van kleine dieren (als vogels, ratten, muizen) voor het vaststellen van strijdgassenhet gelukt zijn van het samenstellen van een geheel doorzichtig gasmasker, dat een ongehinderd zien toelaat en een onvoorwaardelijke bescherming tegen gifgassen biedt; het opvoeren van het vermogen der infanteriewapens door gebruik van (Halger-Ultra) munitie met aanvangssnelheden van 1450-1475 en 1385-1390 m. bij 6,5 respectievelijk 9 gram projectielgewicht; de invoering van het Pedersen-zelflaadgeweer in het Engelsche leger (7 mm., projectiel gewicht 19,61 gr., patroonhouder met 10 patronen)de indeeling in elke infanteriegroep in het Amerikaansche leger van 2 in plaats van 1 lichten mi trailleur en per bataljon van 16 in plaats van 12 zware mitrailleurs; per regiment infanterie werd bovendien ingevoerd 1 mitrailleurcompagnie van 16 zware mitrailleurs; de 3 mijnenwerpers en 3 tankafweerkanonnen per regiment infanterie worden vermeerderd tot 8 stuks, zoodat elke divisie de beschikking krijgt over 1296 lichte mitrailleurs, 256 zware mitrailleurs, 32 mijnenwerpers en 32 tankafweerkanonnen; bovendien heeft elke divisie 1 tankcompagnie van 24 tanks. Luchtstrijdkrachten. Mil. Wochenblatt. No. 9. September 1931. „Der Luftkreazer Akron", Korvetten-Kapitan b. d. Berlitz. Vermeldt bijzonderheden over den luchtkruiser Akron voor de Amerikaansche marine bestemd (184.000 m3lang 239, hoog 44,6, grootste breedte 40,5 m.heeft de aërodynamisch gunstigsten druppel- vorm8 Maybach luchtschip-motoren van 560 pk.maximum sne.heid 134 km. per uur; kan met 4 of 5 motoren en een snelheid van 84 km. blijven doorvaren; actieradius 17000 km.; 4 7, gemiddeld 5, vliegtuigen als uitrus-

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 76