78 Cavaleristisch tijdschrift. No. 8. Augustus 1931. Ervaringen uit den oorloggeneraal Berdt. „Het is doelmatig om reeds in de organisatie van het oorlogsleger de militaire politie als vast orgaan op te nemen, en wel bij ieder korps in den vorm van een kleine afdeeling, samengesteld uit energieke man nen, meerendeels onder-officieren, onder aanvoering van een officier die bij zondere rechten heeft, ontleend aan de krijgswet". Revue militaire suisse No. 9 September 1931„^organisation des grou- pes attelés de mitrailleurs", luit. kol. Isler (slot). „Reeds werd gezegd dat de afdn. mitrs. geen enkel verb.ndingsmiddel bezitten. Men kan zich afvragen of de toebedeeling van telefoon raadzaam is; wij zijn er geen voorstander van. Zeker zijn er gevallen waarin dit verbindingsmiddel van vetl nut zou zijn, bv. bij het indirect schieten, waarbij het bijna onmisbaar is. Men kan echter aannemen dat de eenheden mitrs. der div. telefoonverbindingen kunnen krij gen, gelegd door de regimenten ttn behoeve van welke zij werden ingezet. Daarentegen moeten ze wel kunnen beschikken over ongeveer 8 wielrijders per cie te leveren door een der wielrijders-eenheden der div. of door de „groupe cycliste". Nachtgevechten. Schweiz. Monatshefte für Offiziere aller Waffen. No. 8 en 9. Augus tus en September 1931. „Nachtgefeckt" luitenant M. Waibel. „De laatste oorlog heeft in het bijzonder één grond voor het gevecht bij nacht weer be vestigd het in bezit nemen van bepaalde, belangrijke terreinpunten, zij het om een aanval in te leiden of om een succes af te sluiten". Schr. geeft voor beelden uit 1814, 1870, 1914, 1918 aan de hand van beschouwingen over .1. Die Dunkelheid; 2. Die Ueberraschung. Verbindingsdienst. Mavors. No. 8 Augustus 1931. „De verbindingen in de voorhoede", kapi tein G. Sturm. In de algemeene bevelen onder het punt „verbindingen" wordt vermeld, hetgeen voor alle onderen, van belang is. Veelal zal men zich daarbij beperken tot het geven van een opsomming van de plaatsen waar verbindingsposten, vooruitgeschoven verbindingsposten, marschverbindings- posten, radioposten enz. zijn gevestigd, alsmede van de tijden, waarop deze in bedrijf moeten zijn, terwijl tevens 't beloop der verbindingsas(sen) meestal wordt aangegeven". „Verdere bijzonderheden, den verbindingsdienst betreffende, worden in bij zondere bevelen (het verbindings- en het radiobevel) geregeld". Mavors. No. 10. October 1930 „Verbindingsdienst", kapitein G. Stiirm. „De taak van den verbindingsvliegdienst omvat: a. verkennen en melden, waar zich de voorste lijn der eigen troepen alsmede de co. pn. in voorste lijn bevinden, b. berichten opnemen van de co. pn. in voorste lijn (R.C. en B.C.) of bij de voorste troepen en deze doorgeven aan de gevechtsleiding; c. ten behoeve van de troepen in voorste lijn den toestand ophelderen, deze waarschuwen, wanneer zij rechtstreeks bedreigd worden met een aanval en ook indien het terrein onmiddellijk voor haar vrij van vijanden blijkt te zijn; d. 's vijands voorste lijn, de steunpunten, mitr. nesten, weerstandskernen en verzamelingen van troepen of van vechtwagen in of kort achter die lijn vast stellen en melden aan de gevechtsleiding en aan de betrokken voorste troepen. Revue militaire frangaise. No. 122. Augustus 1931. „La cryptographie militaire des Puissances centralesYves Gylden. „De ontwikkeling der cryp tografie aan Duitsche zijde gedurende den oorlog was langzaam en steeds bij de Fransche en Engelsche tegenstanders ten achter". „Zij bewijst weerde absolute waarheid dat op een zoo gecompliceerd en technisch gebied als de cryptografie, improvisatie duur betaald moet worden en dat van de technische waarde van de diensten in vredestijd, het succes of de mislukking afhangen van de cryptografische werkzaamheden in oorlogstijd". La Revue d'Infanterie No. 467. Augustus 1931 „Contribution a la recherche d' un code de signaux facile et clair entre terre et avion", luit, kol, Maignan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 78