Dit is niets nieuws h.t.l. is reeds lang sprake van een treinkar voor de sectie, voor de karabijnmitrailleurs met munitie. Schrijver echter wenscht op dien wagen ook alle ransels van de sectie, een verlangen, dat reeds door ons genoemd werd. Indien wij eens uitrekenen wat dat voor een wagen moet zijn (S. eischt paardentractie of autotractie, bij voorkeur dit laatste, en tot op zekere hoogte verplaatsbaarheid door het terrein), dan komen wij ongeveer tot een 1/2 tons-auto of voor Indië tot 2 treinkarren. (i) Beter lijkt mij zn. de ransels, veldzakken, tijdelijk achter fe laten en bv. met auto's van de divisieautocolonne op te voeren bestudeering van dit vraagstuk is zeker gewenscht, vermoedelijk zal 1 auto per compagnie noodig blijken ofwel 4 per bataljon, dat is 12 per regiment en 36 per divisie. (2) Eventueel en tijdelijk zou de 3e sectie van de divisieautocolonne (45 2-tons lastauto's) voor dit vervoer gebruikt kunnen worden. Motorterreinwagen. Verder verlangt schrijver nog per comp. een motorterreinwagen voor het uitvoeren van verkenningen dit slechts om U een idéé te geven van de verschillende wenschen. M.i. staat S. hier niet meer met beide voeten op den grond. Het bataljon. Vermelding verdient dat verscheidene stemmen opgaan, die plei ten voor terugkeer van de 4e infanteriecompagnie, met behoud natuurlijk van de mitrailleurcompagnie. Japan heeft nog steeds, behalve 1 comp. van 16 zware mitrail leurs, 4 infanteriecompagnieën per bataljon. Laten wij dus voorzichtig zijn met de afschaffing van de 4e comp. (tenzij dit zou zijn tot uitbreiding van de organisatie), temeer waar de bedektheid van het Indische terrein en het feit, dat in onze verhoudingen een bataljon in vele gevallen op één der vleugeis niet aangeleund zal zijn, krachtige motieven zijn, die als zoodanig in Europa niet bestaan, welke pleiten voor behoud van een groot aantal infanteristen fuselier-voltigeurs in het bataljon; ik meen echter dat het lot onze 4e compagnie reeds is beslist. Als eisch wordt tegenwoordig gesteld, dat het bataljon zich zelf kan verdedigen tegen laagvliegende vliegtuigen, waartoe het de beschikking moet hebben over een daartoe geschikte afdeeling zware mitrailleurs, met speciale richtmiddelen, bij voorkeur van 90 (1) Volgens „Tactische gegevens voor het veldleger" voor ransels enz. per comp. int. te rekenen op 1 auto van minstens 1,5 ton de schrijvers van het artikel „L'lnfanterie sur les routes" in de R.I. van October 1930 komen tot 2 vrachtauto's per comp. inf. (2) Voor nadere bestudeering van dit vraagstuk zij verwezen naar het reeds genoemde artikel in de R. I. van October 1930.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 10