groot kaliber (12,7 mM.) in Indië komt of is een mitrailleur van 12,7 mM. in beproeving. De schrijver van het meergenoemde artikel „Neuzeitliche Infati- teriegliederung" eischt ook hiervoor lage, gepantserde motorterrein wagens zijn organisatie wordt wel zeer kostbaar. Gewenscht is zeker dat het vuur binnen den kortst mogelijken tijd geopend kan worden. Algemeen wordt als noodzakelijk aangenomen de indeeling bij het bataljon van een sectie krombaaninfanteriegeschut en van eenige vlakbaaninfanteriekanonnen, laatstgenoemde in het bijzonder bestemd voor tankbestrijding. De meest vooruitstrevende schrijvers eischen autotractie, met of zonder pantsering, en met een groote mate van „Gelandegangig- keit" andere nemen nog genoegen met paardentractie. De reeds herhaaldelijk genoemde schrijver eischt ook vervoer van de zware mitrailleurs op lichte, snelle en scherfvrije terrein wagens elke mitrailleur met bediening op 1 zoo'n wagen. Wij gelooven dat, als dit allemaal verkrijgbaar is, wij er beter aan zouden doen per compagnie een zeker aantal snelle tanks in te voeren. S. neemt evenwel met 6 mitrailleurs per bataljon genoegen, waartegen wij met klem protesteeren wij blijven vasthouden aan minstens 12 mitrailleurs voor het bataljon plus nog eventueele luchtdoelmitrailleurs. De regimentsstaf. Motoriseering van den regimentsstaf behoort mede tot de vele verlangens van meergenoemden schrijver. Inderdaad is sprongsgewijze verplaatsing gewenscht. Wellicht zou voor Indië invoering van een lichte personenauto of van een 2e motor met zijspan gewenscht zijn overigens zijn wij van meening dat uitrusting met rijwielen voor telefonisten én seiners voldoende is. Wel zou het o.i. wenschelijk zijn de radiokar door een zijspan- combinatie te vervangen. Indeeling bij het regiment van een peloton cavalerie, zooals in Frankrijk, lijkt ons in onze verhoudingen een te groote luxe daar- 91 (1) De Nederlandsche regimentsstaf kent ook nog den postduivenver- zorger. De postduiven hebben in den oorlog zeer belangrijk werk verricht nog onlangs is door den kroonprins van België een gedenkteeken onthuld ter eere van den postduif, „le monument colombophile". Voorts zij gewezen op het gemis in de Indische uitrusting aan licht- pistolen. (Naar vernomen werd is de invoering daarvan h.t.l. slechts een kwestie van tijd (Redactie)).

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 11