CONCLUSIE. Résumeerende komen wij tot de conclusie dat zoodra het In dische bataljon zijn Stokes-Brandt mortieren en zijn 12.7 mitrail leurs zal hebben, de organisatie van ons infanterieregiment aan de meeste eischen voldoet. Uitbreiding van het aantal mitrailleurs en indeeling bij het ba taljon moet urgent worden geacht wellicht dat bij de nieuwe organisatie, welke grootendeels uit militie zal bestaan, uitbreiding minder bezwaarlijk zal blijken. Invoering van geweergranaten, en van richtmiddelen voor lichte en zware mitrailleurs, om deze wapens geschikt te maken voor vuur tegen laagvliegende vliegtuigen, ware ernstig te overwegen. Overigens is ook voor ons geboden de ontwikkeling van techniek en tactiek nauwgezet te volgen, willen ook wij in de toekomst niet verrast worden. Bijlage A. NEUZEITLICHE INFANTERIEGLIEDERUNG. (M. W. No. 4, 25 Juni 1929). Het Regiment Infanterie Staf, 3 bataljons, 1 pioniercompagnie, 1 compagnie mijnwer- pers a 3 secties van 2 zware mijnwerpers, 1 compagnie luchtaf weergeschut a 1 sectie kanonnen van 8 cM. en 2 secties mitrail leurs, 1 compagnie lichte motorterreinwagens (zie hieronder). Voor vast ingedeeld een afdeeling veldartillerie. Het Bataljon Staf, 3 compagnieën, 1 sectie luchtdoelmitrailleurs (op lage, ge pantserde motorterreinwagens), 1 sectie antitankkanonnen (kali- ber 4 cM., bij voorkeur motortractie), 1 sectie infanteriekrombaan- geschut (kaliber 7,5 cM., bij voorkeur motortractie), 1 compagnie zware mitrailleurs a 3 secties van 2 stukken (elk stuk met be diening op een lichten, scherfvrijen, snellen motorterreinwagen), 1 sectie lichte, vierzits motorterreinwagens. De Compagnie 3 secties a 3 lichte mitr.-groepen en 1 stootgroep (per sectie 1 gevechtswagen voor vervoer aut. wapens, granaatwerpers, munitie en alle ransels), 1 sectie zware mitrailleurs. Z. n. voor verkenning 1 lichte motorterreinwagen van het ba taljon. 93

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 13