vreemdsoortige, gedurfde organisaties, zooals die nu en dan iu de literatuur naar voren komen Moderne infanterieorganisatie is geen bestaand iets maar eer. begrip, dat de militaire deskundigen zich gevormd hebben over een organisatie, die aan bepaalde moderne, in de literatuur op den voorgrond tredende eischen voldoet. Elke deskundige heeft dus een eigen beeld van wat hij onder moderne infanterieorganisatie verstaat, maar in de groote lijnen is zeer zeker overéénstemming aanwezig. Wij stellen ons niet voor den trouwen lezer van de militaire vak literatuur iets nieuws te bieden. Wij hopen echter door een kort overzicht te geven van wat op het oogenblik onder „moderne infanterieorganisatie" wordt ver staan, de belangstelling te hebben gewekt voor dit belangrijke en immer actueele vraagstuk, in het bijzonder ook van de officieren, niet behoorende tot het wapen der Infanterie. DE INVLOED VAN DEN GROOTEN EUROPEESCHEN OORLOG. Zoowel de bestaande organisaties als de stroomingen in de literatuur zijn in hoofdzaak gebaseerd op de ervaringen, opgedaan in den wereldoorlog, zooals die door latere bestudeering van de verschijnselen, welke zich hebben voorgedaan, zijn vastgelegd. Voor een goed begrip van de bestaande organisaties en van de vakliteratuur is kennis van de oorlogservaringen dan ook een eerste vereischte. Kende men vóór den oorlog reeds den mitrailleur, zoo was dit wapen toch slechts in gering aantal aanwezig en het vertrouwen in dit gecompliceerde en munitieverslindende oorlogsinstrument was nog niet bijster groot. Het Britsche expeditieleger ging in '14 den strijd in met 2 zware mitrailleurs per bataljon en in de andere legers was het niet anders. Daarnaast was de infanterie op uniforme wijze georganiseerd, d. w.z. men kende alleen den met geweer en bajonet gewapenden infanterist. Het regiment bestond meestal uit 3 bataljons, het bataljon uit 4 compagnieën, de compagnie uit 4, soms 3 secties infanterie. De staven hadden nog lang den omvang niet van tegenwoordig, technische verbindingsmiddelen waren niet of nagenoeg niet ont wikkeld, de ordonnans vierde nog hoogtij, radio was een onbekend iets en over verbinding van infanterie met vliegtuigen werd niet gedacht. De zware mitrailleur. Toen kwam: de oorlog, die onmiddellijk de groote beteekenis van den zwaren mitrailleur naar voren bracht. 82

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 2