Door alleenvliegende vliegtuigen op zeer groote hoogte, verrassend (ten opzichte van den dag of gebruik makende van bewolking). Door patrouilles eveneens op zeer groote hoogte, aangezien deze formatie zeer kwetsbaar is voor den luchtafweer. Onder deze omstandigheden zullen de inlichtingen verkregen door de verkenning met het bloote oog zijn of fragmentair of weinig nauwkeurig, want hoe nauwkeuriger de inlichtingen moeten zijn, hoe lager men moet vliegen Alleen de foto's, die gedurende de verkenning genomen zijn (als dit tenminste mogelijk is geweest), zullen zekere resultaten opleveren, maar er kan niet voor drie uur na de landing gebruik van worden gemaakt. De verkenning met het bloote oog geeft dus slechts beperkte resultaten. Men moet er slechts in geval van noodzakelijkheid toe overgaan als voorbereiding van fotografie-opdrachten. 's Nachts zullen de verkregen inlichtingen nog minder nauw keurig zijn dan overdag, maar waar alle belangrijke verplaat singen 's nachts plaats hebben, moet men het op deze wijze verkrijgen van inlichtingen niet over het hoofd zien, wanneer de atmosferische toestand haar toelaat. De nachtelijke verkenningen zullen van zeer veel nut zijn in geval van een belangrijken vijandelijken aanval, wanneer de voor bereidingen daartoe vóór het aanbreken van den dag plaats zullen hebben, om vast te stellen het terreingedeelte, waar het gevecht plaats zal hebben de gevaarlijkste punten; de opstelling van belangrijke artillerieafdeelingen. Deze opdrachten eischen een speciaal daarin geoefend personeel, speciaal er voor geschikte apparaten en terreinen. 2. Fotografie-opdrachten. Evenals de verkenningen met het bloote oog moeten de fotografie opdrachten 108 Men rekent voor een opdracht van 48 negatieven eerste behoefte ontwikkelen, afdrukken, verduidelijkende schets, tien afdruk ken per cliché, uitwerking, dus 480 afleveringen tijd 3 uur na de landing tweede behoefte: 36 afleveringen per cliché, tijd vijf uur. derde behoefte: 20 a 40 afleveringen per cliché, tijd 24 uur; Afdrukken in grooten getale van een zeker aantal afleveringen van een zelfde cliché: 300 afleveringen per uur.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 30