2. Begeleiding gedurende het gevecht. Doel De opdracht het gevecht te begeleiden heeft tot doel het gevecht van de voorste lijn te volgen en er zich van op de hoogte te stellen om er de leiding over te kunnen inlichten. de verbinding tusschen de infanterie in voorste lijn en de steunende artillerie te verzekeren aan de leiding de aanvragen van de voorste bataljons en regimenten over te brengen. de leiding en de voorste afdeelingen in te lichten om trent het beloop van de vijandelijke voorste lijn en diens reserves. In principe werkt het begeleidende vliegtuig tijdens het gevecht over het geheele front van een divisie. Middelen Om zijn opdracht te kunnen uitvoeren beschikt de waarnemer over eigen waarneming (observation a vue d'homme) afbakening seinen van de commandoposten. Eigen waarneming. Maakt het noodig zeer laag te dalen en levert boven de vijandelijke linie ernstig gevaar op in verband met de kans op mitrailleur-beschietingen. Het begeleidend vlieg tuig zal dan ook normaal binnen onze linie blijven op een hoogte beneden de 500 meter. Om tot achter de vijandelijke voorste lijn te verkennen, zal het snelle duiken maken met topsnelheden en voortdurend van hoogte en koers veranderen. Ondanks alle voorzorgen blijft de verkenning door eigen waar neming aanleiding geven tot zeer veel vergissingenzij zal in de meeste gevallen niet toestaan met zekerheid de opstelling van vooruitgeschoven afdeelingen te onderkennen. Afbakening Wordt uitgevoerd door de voorste lijn door middel van infanterielappen (open terrein) of rookgevende potten (bedekt terrein). De afbakening heeft niet alleen ten doel den Divi siecommandant in te lichten over de opstelling van zijn voorste afdeelingen, maar vooral mogelijk te maken, dat tijdens een aanval direct na een vooruitgaan of terugtrekken der infanterie het onder steunende vuur verlegd wordt. De infanterie bakent af öf op bevel van het vliegtuig öf op eigen gezag. Het afbakenen op bevel van het vliegtuig levert moeilijkheden op. De ondervinding heeft bewezen, dat infanterie tijdens het 116

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 38