Buiten het geval van algemeene afbakening is het nog van be lang, dat de bataljonscommandanten hun lappen uitleggen, telkens wanneer hun commandopost eenigen tijd ter plaatse blijft. De waarnemer kan dan door het terrein voor de bataljons commandoposten af te zoeken, de lijn van het gevecht terugvinden en deze eenvoudige, zeer gemakkelijk te geven aanwijzing kan een afbakeningsaanvraag, die even onaangenaam is voor den geen, die haar aanvraagt als voor dengeen, die haar ontvangt, voorkomen. Verbindingen Het begeleidende vliegtuig beschikt over Radiotelegrafie (voor verbindingen met eenheden tot en met he regiment en de batterij). Berichtkokers, te gebruiken gedurende de uitvoering van een opdracht om berichten te wisselen met de commandoposten (bataljon), die niet over radiotelegrafie beschikken na afloop van een opdracht om den divisiecommandant door een verzamelbericht op de hoogte te brengen. Lichtkogels, om eenvoudige berichten te wisselen met de onderdeden van de eerste linie Waar zijt gij, verzoek afbakening. Begrepen, afbakening innemen. Gevaar dreigt vanuit de richting waar ik mij bevind. Het terrein, waarboven ik mij bevind, schijnt onbezetuitnoodiging om voorwaarts te gaan. Hervat voorwaartsche beweging, enz. Mitrailleurs om de aandacht te trekken alvorens men overgaat tot het verzenden van een draadloos bericht of het afschieten van een lichtkogel om een vijandelijke weerstand aan te geven, al stekende vuurt men erop met de mitrailleurs. Buitengewoon geval—Opdracht een infant erie- eenheid te begeleiden die beschikt over vecht- wagens. in alle gevallen dat het wezen van den vliegdienst zulks toe staat heeft een vliegtuig tot taak: het anti-tank geschut op te zoeken en haar plaats bekend te stellen aan de voor de beschieting ervan bestemde contra batterij(en) aan de leiding de plaats der tanks en hun verband met de infanterie aan te geven (de tanks zijn hiervoor aan den bovenkant voorzien van onderscheidingsteekenen) na de actie zich te vergewissen van de plaats van veron gelukte tanks. 118

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 40