Tenslotte nog eenige voorbeelden uit latere perioden van dezen oorlog Over geen enkel onderwerp treft men in de buitenlandsche literatuur en in de tactische voorschriften een overeenstemming aan, welke zoo algeheel is, als bij de beginselen omtrent het gebruik van de zware mitrailleurs bij de verdediginghoewel onze organisatie der Infanterie t. a. v. de sterkte der zware mi trailleurs belangrijk afwijkt met die in het buitenland, komen de in ons Q. V. I. vastgelegde beginselen betreffende het gebruik der zware mitrailleurs vrijwel overeen met de bij de Europeesche legers bestaande opvattingenin het onderstaande zullen deze beginselen in het kort in beschouwing worden genomen. De verdediging beoogt in algemeenen zin den tegenstander het gebruik van een terreinstrook, het bezit van een terreinvoor- werp, te ontzeggenhiertoe wordt de aanvaller met vuur tot staan gebrachtmet vuur moet derhalve worden belet, dat de tegenstander het door den verdediger bezette terrein betreedt. Mocht ondanks het streven van den verdediger de tegenstander er in slagen op enkele plaatsen binnen te dringen, dan zal elke uitbreiding in breedte en diepte met vuur worden belet; ook zal dan den tegenstander geen tijd worden gelaten zich in het veroverde stukje terrein vast te zetten en versterking af te wachten door een krachtige en snelle actie van reserveafdeelingen zal den tegenstander met het blanke wapen tot ontruiming van het pas veroverde terrein worden gedwongen (tegenstoot); vuurkrachten stootkracht worden hiertoe in de breedte en in de diepte gegroe peerd. 121 ontwikkelde zich tegenover de Duitsche opstellingen en begon daarna terrein te winnenna korten tijd werpen de manschappen zich op den grond en bleven liggen. De Brigadecommandant, Generaal Krien, die de bewegingen van dit bataljon gadesloeg, wachtte met ongeduld op het hervatten van de voor- waartsche beweging en besloot persoonlijk de voorste linie weer in beweging te zetten. Bij aankomst in de linie moest hij tot zijn ontzetting constateeren, dat de geheele linie uit dooden en zwaargewonden bestond zij waren binnen het bereik gekomen van enkele zware mitrailleurs en door deze volkomen vernietigd het verloop van deze beschieting was zoo snel, dat de dooden en gewonden zich nog in dezelfde opstelling bevonden, die de manschappen bij het zich op den grond werpen hadden ingenomen „22 Juni 1916 bij den aanval op de Fransche stellingen bij MAISON DE CHAMPAGNE, kwamen Duitsche troepen in de zone van het spervuur der Fransche mitrailleurs Van de afdeelingen, welke aan dezen aanval deel namen, bleven slechts enkele manschappen ongedeerd Van een der compagnieën keerden van het slagveld terug: 1 Officier 1 Onderofficier en 3 man deze waren nog gewond „Op 1 Augustus 1916 bij VERDUN en op 14 en 15 Juli bij MONT HAUT in CHAMPAGNE werden compagnieën Infanterie in haar geheel vernie tigd door het verrassend vuur van enkele automatische wapens

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 43