Fig. 1 Vóór alles moet het stre- a. frontlijn ven zijn den tegenstander vóór de frontlijn a. tot staan te brengen heeft de tegen1 stander op enkele plaatsen de frontlijn overschreden en is ook de tegenstoot zonder resultaat gebleven, dan wacht den aanvaller opnieuw het vuur van den verdediger bij het doordringen naar de lijn b. en zoo vervolgensop deze wijze wordt de aanvaller afgemat, zijn aan- valskracht raakt uitgeputten slotte bloedt de aanval dood. Daar de vuurkracht der infanterie zetelt in de automatische wapens zijn het deze wapens, welke bij de verdediging de voornaamste rol hebben te vervullen de beschikbare vuurkracht wordt bij de verdediging georganiseerd tot een krachtig geheel elk der vuurwapens krijgt een taak, maakt deel uit van het vuurplan terrein en de beschikbare middelen bepalen voor elk geval, op welke wijze de vuren het meest doelmatig kunnen worden georganiseerd. In dit vuurplan vormen de zware automatische wapens de kernen van den te bieden weerstand zij worden opgesteld in goed verborgen en zoo mogelijk ook tegen vuur gedekte opstel lingen Q.V. I. p. 179 (2); echelonneering in de diepte is noodig (p. 182 (1) Uitgaande van het beginsel, dat voor het voeren van een ver dediging in de diepte de zware mitrailleurs in de diepte ge- echelonneerd dienen te worden, wordt de taak dezer mitrailleurs, behalve door het terrein, beheerscht door de schlettechnische en tactische eigenschappen van het wapen. Bij de verdediging treden de ondervolgende eigenschappen in het bijzonder naar voren 1. De vorm van den bundel nl. diep en smal-, 2. De groote bestrekenheid van de baan op de kleine afstanden; 3. Het vermogen om ook op middelbare en groote afstanden een vrij juist vuur af te geven (stabiele opstelling, richtmid- delen, bevelsmiddelen); 4. Het vermogen om snel van doel te veranderen (vuurconcen- traties) 5. Het effect (materieel en moreel) van een verrassende vuur- opening. We zullen thans nagaan op welke wijze deze eigenschappen bij de verdediging het best tot haar recht kunnen komen. Voor alles moet getracht worden den tegenstander voor de frontlijn tot staan te brengenhet is derhalve van belang, dat alle beschikbare mitrailleurs vuur kunnen brengen in het onmid- 122

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 44