Bij bovenstaande groepeering nemen alle zware mitrailleurs deel aan het vuur voor de frontlijn (barrage général) de nabij de frontlijn opgestelde mitrailleurs dienen—behoudens het vuur op groote afstanden uit afzonderlijke opstellingen voordat de tegenstander zich tegenover de stelling bevindt uitsluitend voor het afgeven van het vuur voor de nabijverdediging (zwijp- mitrailleurs)6 6 1 ls de in de „Ligne de soutiens" en de Ligne d' arrêt opgestelde mitrailleurs nemen, behalve aan het vuur voor de frontlijn, deel aan het vuur op groote afstanden (uit afzonderlijke opstellingen en bij voorkeur met indirecte richting) en leggen bij het door dringen van den tegenstander afsluitingsvuren in de hoofdweer- standsstrook. Bovenstaande opvattingen komen dus in hoofdzaken geheel overeen met hetgeen het Q. V. I. betreffende het gebruik der zware mitrailleurs aangeeft. In verband met het geringe aantal zware mitrailleurs, waarover onze Infanterie-regimenten beschikken, zal een diepe groepeering als hierboven aangegeven, waarbij de mogelijkheid wordt geopend in drie achtereenvolgende strooken den tegenstander met vuur tot staan te brengen, niet kunnen worden toegepast: veelal zal in onze omstandigheden in de bataljonsvakken de groepeering plaats moeten vinden in twee groepen en wel a. een gedeelte in of kort achter de strook der voorsec tiën, uit sluitend voor het verrassend vuur op de korte af standen b. een ander gedeelte meer achterwaarts in de strook der voor compagnieën opgesteld ten behoeve van 1. het vuur op de groote en middelbare afstanden; 2. voor het vuur op korte afstanden voor de frontlijn, doch uit andere opstellingen dan voor het vuur ad 1 3. voor het vuur op een binnengedrongen tegenstander Nog een enkele opmerking over G. V. I. p. 151 luidende: „De sectie van twee stukken is de normale vuureenheidhet splitsen der sectie is uitzondering. Dit beginsel is ten deele verouderdvoor het afgeven der vuren kort voor de frontlijn is het onnoodig de zware mitrailleurs in sectieverband te doen optredenuit een flankeerende opstel ling kan door een enkel stuk een niet onbelangrijk gedeelte van het front met krachtig vuur worden gelegd, het zou niet econo misch zijn het sectieverband voor de z. g. zwijgmitrailleurs te handhavenbovendien is voor dit vuur leiding van den sectie commandant onnoodigvoor het vuur op groote en middelbare afstanden daarentegen treden de mitrailleurs steeds in sectiever band en hooger op (vuurconcentraties). 126

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 48