reindeelen, die niet door genoemd wapen bevuurd kunnen wor den zeker den mitrailleurs ten deel vallen. Overleg tusschen beide wapens is dus gebodendit overleg zal rechtstreeks kunnen gepleegd worden, danwel door tusschen- komst van den infanteriecommandant (bat.- of reg. commandant). Beneden de 300 m. zal in het algemeen de artillerie niet meer kunnen steunenkans om eigen troepen te treffen belet haar dit. Nu zijn het de automatische wapens van de infanterie, die moeten zorgen voor een net van vuur vóór de stelling. Sommige deelen van het terrein zullen door de mitrailleurs kunnen worden be streken, andere nietdeze moeten dan worden overgelaten aan de k. m.'s. Ook hier is dus overleg van zeer veel belang. Punt 195 van Q. V. 1. regelt dit overleg dan ook. Het is de plicht van den inf.-, sectie- en compagniescommandant, om zich onmiddellijk in verbinding te stellen met den mitrailleurcommandant in zijn vak; anderzijds rust dezelfde plicht op den laatsten, ook hij moet contact zoeken met den inf. ct. Na onderling overleg bepaalt ieder de strook, waarin hij zijn vuur zal brengen en schetst dit op een z. g. vuurplan. De hoo- gere commandant, bat.- of reg. ct. kan door samenvoeging van de plannen van compagnies-, bataljons- en mitrailleurcomman dant nagaan, of de samenwerking aan alle eischen voldoet. Op dit vuurplan mag niet volstaan worden met een vuurrichting aan te geven (zie Orgaan N. 1. O. V. October 1928, bldz. 446 e. v.), doch de strook, waarin het betrokken wapen (de sectie) vuur kan brengen deze strook wordt op een of andere wijze gekleurd of gearceerd, met weglating van de kleuring in die deelen. welke niet worden bereikt, b. v. inzinkingen in het terrein, deelen achter terreinvoorwerpen, enz. Men ziet hierop dus dadelijk, welke deelen wel, en welke niet onder vuur kunnen worden genomen. Doet de infanterie-commandant desgelijks voor zijne k. m.'s, dan is door samenvoeging dadelijk te constateeren, of beide soorten van vuur elkaar aanvullen. Het mitrailleurvuur wordt hier z. v. m. flankeerend afgegeven, daar dit vuur de beste uitkomsten belooft. Echter denke men niet, dat het zich bepaalt tot den laatste paar honderd meter de mogelijkheid om vijandelijke afdeelingen op grooteren afstand te bevuren, ongebruikt voorbij laten gaan, zou miskenning van het wapen zijn. Waar komen de mitrailleurs in stelling? Is het peloton ingedeeld bij een voorbataljon, hetgeen regel zal zijn, dan zal de bat. ct. ongeveer de plaatsen aanwijzen, waar hij de secties wenscht opgesteld te hebben. Meestal zal hij de 3 secties niet vereenigd laten optreden, omdat de uitgestrektheid van zijn front verdeeling daarover noodig zal maken. De pelotons commandant stelt, na verkenning, de juiste plaatsen vastom 133

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 55