143 door de dragers van de T. A. ter beschikking van het Bataljon ongeveer 4 gewonden per uur (45' heen, 15' terug met ledige baar). Voor het Det., dat in zijn geheel in gevecht komt, rekenende op de helft van het gemiddelde voor een divisie, en voor 1-1 R. I., dat later op den dag ingezet wordt, op '/4 van het aantal gewonden van het Det., kunnen verwacht worden ongeveer 140: 8 of 17 voorloopig M. G., 60: 8 of 8 niet-M.G., en na behandeling op de Hp. V. P. 80: 8 of 10 M. O. en 120: 8 of 15 niet-M. G. Regelmatige afvoer der gewonden gedurende de resteerende 7 uren van den dag zal dus waarschijnlijk mogelijk zijn, indien zij niet te onregelmatig naar tijd en ruimte verdeeld zijn, de afstand tot de Hp. V. P. niet boven plm. 2 km. stijgt, en minstens 8 hulpziekendragers per km transportweg van Hp. V. P. naar wagenplaats worden ingezet. De seinverbinding door Det. C. gelast werpt natuurlijk alleen het volle nut af, indien deze verbinding op een of andere wijze wordt doorgetrokken naar den Bat. C. P. Waar de Bat. C. reeds spoedig de nieuwe C. P. wil betrekken, moet vóór dien de verbinding van daar geregeld zijn; zoo lang de tf. verbinding nog niet in bedrijf is, zullen daartoe ord. gebruikt moeten worden. (Vgl. G. V. I. 36, A. V. D. 72, 73). Bericht van de verplaatsing van zijn C. P. wil Majoor B. zenden tegelijk met de melding van den aanvang der beweging van zijn bataljon. Luitenant. Z. van II-l R. A. wordt elk oogenblik verwacht. Is hij vóór af- marsch van het Bataljon nog niet aangekomen, dan zal de ord.-post op de oude C. P. eigenlijk ten overvloede terzake worden ingelicht. ONDERSTELLING. (Vervolg) C. Verbind, br. heeft reeds 10.25 v. m. (na aanhooren van Bat. bevel No. 18) telefonisch opdracht gegeven de tf. lijn onmiddellijk achter de beveiligende afdeehngen uit te loopen en om in DJATINOENGGAL een tf.-post op te richten. Op de melding van den Bat. C. betreffende de beschikbare hoeveelheid tf materieel, heeft Hd. Del. St. toegezegd, dat Det. Verbind, sie de nieuwe Bat. C. P. rechtstreeks telefonisch zal verbinden met Det. Verbind. P. PASIRSOE- RAWOENG, waartoe dadelijk een aanvang zou worden gemaakt met het uit- loopen van een lijn naar SALAMOENG. 10.30 v. m. meldt zich op C.P. TJ1GAROEGAH luitenant Z. van II-l R. A. die den Bat. C. als volgt inlicht „De Afdeeling is in staat uit de ingenomen stelling (RADJADESA en „omgeving) steun te verleenen ten N. van de lijn PAS1RPANDJANG „PAS1RAJOENAN in verband met reeds door den Det. C bevolen steun „aan de andere bataljons zal 1-1 R. I. waarschijnlijk niet vóór 12 middag „gesteund kunnen worden. „Na het afgeven van deze reeds bevolen vuren beschikt de afdeeling voor „dezen gevechtsdag in totaal nog over l'/4 dagvoorraad (gedeeltelijk „nog op de Av. pl. Art. munitie TJIHANJIR)t. n. o. moet evenwel >/2 „dagvoorraad beschikbaar blijven voor artilleriebestrijding en storende „vuren op grooten afstand. „Voor 698 (SOEKARAME 3) zijn schietgegevens bepaald. Doelen in „die omgeving kunnen dus korten tijd na aanvrage onder vuur genomen „worden. Indien waarschijnlijke doelen reeds kunnen worden opgegeven „vóór Uw aanvragen rechtstreeks aan den Afd. C. gaan, kunnen daarvoor „voorbereidingen worden getroffen, zonder dat dit de uitvoering der „andere vuren behoeft te schaden. Hierdoor kan de vuuropening op deze „doelen geschieden binnen een half uur, nadat dit door U gevraagd zou worden."

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 65