doelmitrailleurs van 12,7 mM. (i); inderdaad een aanzienlijke doch ook noodzakelijke versterking van het Indische infanteriebatal- jon. (2) In dit verband verdient vermelding de opvatting van luitenant Calmeijer, die de mortieren in nauwe samenwerking met de zware mitrailleurs wenscht te gebruiken en onder éénhoofdige leiding. In Europa worden veelal nog geen speciale luchtdoelmitrailleurs bij de infanterie aangetroffen, doch is een deel van de zware mitrailleurs voor het vuren tegen vliegtuigen geschikt gemaakt. Gezien deze nieuwe taak is een hoeveelheid van 12 mitrailleurs per bataljon als in Nederland en Engeland wel een minimum te achten hierbij moet vermeld worden dat het Engelsche bataljon bovendien nog 2 Lewismitrailleurs tegen luchtdoelen bezit. Frankrijk en Amerika hebben 16 mitrailleurs per bataljon, laatst genoemd land daarboven een zelfde aantal bij het regiment. Heeft Frankrijk per bataljon één 3,7 cM. kanon, als antitank wapen, waarvan het kaliber als onvoldoende moet worden be schouwd, Engeland, dat aan de ontwikkeling van de tank enorm veel aandacht besteedt, verwaarloost ook de bestrijding niet en bezit per bataljon dan ook 3 antitankwapens. De comp. infanterie is of in 4 secties (Frankrijk, Nederland) of in 3 secties (Ned.-Indië, Duitschland, Italië) ingedeeld de organisatie van de sectie zelve is echter nogal verschillend. Zulks houdt vrnl. verband met de opvatting omtrent de moge lijkheid van manoeuvreeren binnen het sectieverband en met de waarde aan vuur- en stootkracht toegekend. Bij gelegenheid van de reorganisatie van de Indische sectie zijn die factoren in het I. M. T. breed uitgemeten en meen ik deze als bekend te mogen veronderstellen. Het is wel typisch dat Frankrijk, dat na den oorlog een orga nisatie had overéénkomende met onze oude infanteriesectie van 3 gemengde brigades, waarbij de manoeuvre in het brigadeverband voorop stond, thans ook de sectie heeft gereorganiseerd, doch juist tot een tegenovergesteld resultaat is gekomen, (s) Het heeft nl. afgezien van de manoeuvre in de groep, onze bri gade, doch eveneens van de manoeuvre van stoot- en vuurkracht in de sectie. „Le groupe ne se subdivise que pour diminuer sa visibilité et sa vulnérabilité". Zoo is de Fransche groep thans een samenvoeging van stoot- en vuurkracht, welke onscheidbaar is en wordt de manoeuvre in de 86 (1) De 12.7 mitrailleurs zijn h.t.l. geenszins uitsluitend bedoeld als lucht doelmitrailleurs. Men beoogt er wel degelijk mede een meer algemeene ver hooging van de infanterievuurkracht. (Redactie). (2) Zie bijlage A. (3) Zie bijlage B.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 6