Januarinummer '32 W. J. Lucardie vangt een nieuwe serieHet verre Oosten in 1931" aan. Gezien den huidigen stand van zaken in de Pacifc zullen deze artikelen zeker de aandacht trekken. Ditmaal wordt China besproken. Ritmeester Oomes vervolgt en beëindigt zijn opstel over de weerwacht in Nederlandsch lndië ten tijde der Oost Indische compagnie tot het Engelsche tusschenbestuurDe kapitein Reerink bespreekt eenige aangelegenheden be treffende de officiersvereeniging. Daarna volgt een verslag van een voordracht gehouden door den kapitein A. Gottschal over het Ontwapeningsvraagstuk. Het geheel wijst op een ernstige studie. De voordracht is te omvangrijk dat het mogelijk zou zijn om in enkele regels er een bruikbaar overzicht van te geven. Men leze zelf. Schrijver betoogt onder meer dat le. algeheele ont wapening niet mogelijk is, 2e. Vermindering van bewapening in het algemeen van weinig beteekenis kan worden geacht voor de uitwendige veiligheid en in verband met de bestaande krachtenverhoudingen thans zelfs de kansen op oorlog zal kunnen vergrooten en 3e om die en andere redenen voorloopig op een ingrijpende vermindering van bewapening niet kan worden gerekend. P. v. H. vervolgt zijn beschouwingen over de Herziening van het Militaire strafrechtwelke beschouwingen we wederom aanbevelen. C'. 9. TIJDSCHRIFTENOVERZICHT. Voorschriften. Bulletin beige des sciences militaires. No. 11. Nov. 1931. „L'instruc- tion provisoire frangdise sur le service en campagneJ. V. Geeft een over zicht van de hoofdstukken I. „Organisation générale"; VII. „La süreté"; IX. „Particularités concernant le transport et Ie mode d'action des formations opérant en automobiles" en X. „Franchissement d'un cours d'eau en présence de l'ennemi". Betreffende het tot een regt. inf. behoorende pel. cav. (1 off. en 25 min deren) lezen we dat het wordt benut om de te beveiligen strook voor de inf. te vergrooten en om de verbindingen en het verband te verzekeren. Het pel. cav. krijgt een belangrijke taak te vervullen wanneer het geen verken ningsorganen voor zich heeft; in dat geval moet het 't eerste contact met den vijand opnemen en zal het bepaalde inlichtingen moeten inwinnen. La Revue d'infanterie. No. 468. September 1931." „Le service en campagne de L'infanterie"luit. kol. G. Besnard. „De „marche lointaine" is geëindigd en „I'approche" begint van af het moment, waarop de inf. komt in de aan het vuur van de organiek tot de div. behoorende art. blootgestelde strook. „De marschformatie fdispositif de marche) gaat geleidelijk over in een ge vechtsformatie. De vliegtuigen en de div. verkenningsorganen „éclairent 1' in fanterie"de art. die met sprongen en echelonsgewijze vooruitgaat, houdt zich gereed om in te grijpende inf. vangt die moeilijke en zware voor- waartsche beweging aan die „marche d'approche" wordt genoemd". Tactiek. Militar wissenschaftliche Mitteilungen. Sept. Oct. '31. Ungelöste Pro- bleme der Taktik luit. L. Rendulic. „Het groote raadsel in een toekomstigen oorlog is de werking der luchtstrijdkrachten", waarover de meeningen ten aanzien van de uitwerking tegen marcheerende troepen zeer uiteenloopen. „In ieder geval staat het vast dat een ver doorgevoerde „Zerlegung" van de ver banden tot de voornaamste middelen behoort, om de vliegerwerking tijdens den marsch te verminderen". „De mogelijkheid met gemotoriseerde een heden en pantsertroepen tijdens den marsch onverwachts te stooten, heeft 148

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 70