doorheen te schieten, meestal slechts in het begin er zullen zijn De mitr van den aanvaller kunnen wel bescheiden bijdragen tot het bedwingen van enkele verspreide mitr. nesten, werkzaam wordt het wapen voor het vooruit komen van den aanval eerst wanneer het in een pantser is opgesteld. Generaal von 1 aysen bespreekt daaruit de zinspeling op de beteekenis van de tanks de waarschuwing dat goed gedekt opgestelde verdedigende mitrs. niet capitu leren zullen voor vijandelijke mitrailleur-bundels die hen niet raken en verder hetgeen Paille zegt over de moeilijkheid en daarbij dwingende noodzakelijk heid in den aanval vijandelijke mitr. nesten werkelijk te herkennen en dan ook werkzaam te bestrijden. Wochenblatt. No. 20 Nov. 1931 „Der Einflusz der Waffenwirkung f t a GpecJltsf°nne>} der Infanterie im Angriff„Het streven, de voorste inf.onderdeden in „Schutzenketten" op te lossen, die dan noodgedwongen het terrein breed moeten opvullen, bestaat onmiskenbaar". „De eenmaal tot „-.chutzenkette opgeloste groep kan men binnen bereik van het vij. inf. vuur niet zijwaarts verschuiven. In haar breede vorm is de moreele invloed van den c op den enkelen man gelijk nul. Maar ook de sectie, de kleinste ge mengde eenheid, breed en diep aangezet, kan de sectie c. binnen vuurbereik van den vij. met in de hand houden." „Het is dus noodig dat de sectie niet uit meerdere lichte mitr. groepen en geweergroepen bestaat, doch uit meerdere gemengde onder eenhoofdig co staande gevechtsgroepen. Een dergelijke gevechtsgroep moet worden verdeeld in meerdere troepjes. En wel in 1 troepje met den lichten mitr. (4 schutters) als vlakbaanvuureenheid 1 troepje met geweergranaten of granaatwerpers als krombaanvuureenheid en 1 geweergroep als „Nahkampf'eenheid. Mavors. no. 12. Dec. '31. „Lijnen bij het vermeesteren van 's viiands Vos- en van een uitgangsstelling op 's v jancis Hws.", kapitein D. v.d. Waalt. S- gaat het doel en het verloop der inleidende gevechten na die, als zij geen ander resultaat hebben gehad dan eenige deuken in de vij. opstelling én de zekerheid dat men tegenover weerstand biedende Vp. staat, worden gevolgd door het vermeesteren van de voorpostenstrook, waarvoor wordt volstaan met een of meer aanvallen op een smal front, uit te voeren door een be perkte macht aan inf., mits deze krachtdadig door art. vuur wordt gesteund. Infanteriebewapening. Revue d'infanterie. No. 468. Sept. '31. „Connaissance et emploi des armes et engins de linfanterie", comdt. Q. Paille'. „Het vuuroverwicht (Ia superiorite du feu) op den vij. te verkrijgen en te behouden ten einde vooruit te kunnen komen, dat is dus het fundamenteele, niet te weerspreken en niet weersproken beginsel van het gebruik der wapens in den aanval". „De „base de feux" omval „des organes de feu" van de inf. die voorloopig op de plaats worden gehouden om aan een dubbele noodzakelijkheid te kunnen beantwoorden overeenkomstig hun dubbele taak: le. het voorwaarts schrijden van den aanval te steunen, door 's vij. weerstand te neutrahseeren en de flanken te beschermen: 2e. het bezette terrein te behouden in geval van échec en van terugvallen der aanvallende troepen". Artilleriebewapening. SePt /Oct. '31. „Moderne Artillerie, munition Ir. W. Plas Behandeld worden de gkt., de granaat, de brisant- granaat, de tijdbuis, lucht- en tankafweerprojectiel, lichtspoor- en mijnenwer- permunitie. J „Het grootste gedeelte der munitie zou uit brisantgranaten moeten bestaam voorzien van een zeer gevoelige buis met in- en uitschakelbare vertraging. Daarnaast 10 tot 15 brisantgranaten met mechanische tijdbuis, die gelijker tijd een schokinrichting bezit. Daarenboven moet voor een klein deel de 150

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 72