151 munitieuitrusting uit gkt. en bij veldkanonnen uit pantsergranaten bestaan voor tankbestrijding." „Een mechanische tijdbuis komt wel bij de fabricatie duurder dan een buis met verbrandingsinrichting, neemt men echter in aan merking dat men bij een mechanische buis meestal met een geringer aantal schoten kan volstaan, dan worden de hoogere kosten rijkelijk vergoed en in de batterij door het munitiegewicht bespaard". The Journal of the Royal Artillery No. 3. '31 „Twelve years after. The problem of ammunition for the artillery of the field army shrapnell and high explosive". „Met grond en luchtwaarneming is het aangetoond dat H. E. werk zamer is dan wel verkieslijker voor het meerendeel der voorkomende gevallen waarvoor veld- en middelbaar geschut wordt geroepen om in te grijpen." „Het gedeelte dat overblijft voor uitsluitend de gkt. wordt oneindig klein en kan klaarblijkelijk met voordeel en ook veilig worden verwaarloosd". „De gkt. is slechts werkzaam tot op de helft van de dracht van het tegenwoordige veld kanon. H E. heeft een zeer veel grootere moreele uitwerking, in het bijzon der tegen slecht geoefende troepen." „Er is geen twijfel mogelijk of de ver dwijning van de gkt. zou met blijdschap worden begroet door de regimenten, zoo niet door het geheele wapen." Mil. wissenschaftliche Mitteilungen. Nov. Dec-nummer 1931. „Artillerie- gerat zur Begleitung und unmittelbaren Unterstiitzung der Infanterie"majoor Dr. G. Daniker. N. a. v. de beschouwingen van generaal Challéat in het Mei nummer van de R. d'Inf. en twee constructies van de firma Schneider en Co., nl. den 75 mm. Schneider E-L (proj. gew. 4,5 kg., springlading 1 kg., V0 180 tot 300 m. per cec., dracht 6000 m. vuurhoogte 60 cm.) en het 70 mm. inf. geschut S.A.C (proj. gew. 4,2 kg., springlading 0,575 kg., V0 240 m. per sec. grootste dracht 4000 m., vuurhoogte 47,5 cm.). „In het door generaal Challéat voorgestelde bewapeningssysteem is geen plaats voor een licht inf. kanon, zooals dat in de militaire literatuur vaak ge- eischt wordt en reeds door verschillende firma's werd geconstrueerd Want naast een zuiveren mijnenwerper en zeer licht tankafweerkanon heeft slechts een zwaar kanon voor „Nahunterstutzung", zooals het hier werd beschreven, zin". Tactisch gebruik van zware mitrailleurs. M I. Wochenblatt. no. 14. Oct. '31 Störungsfeuer mit. s.MG." „Het sto rende vuur moet den vij. enkel verontrusten, de rustige afwikkeling van zijn noodzakelijke werkzaamheden onmogelijk maken, zijn aanvoer, verplegingen aanvulling bemoeilijken. Wie uit eigen ervaring tijdens den oorlog de uit werking van een kort mitr. vuur op het achterland heeft leeren kennen, zal de buitengewone moreele uitwerking en tevens de daarmede samengaande bemoeilijking van den gang van zaken moeten erkennen. „De redactie van het M. W. merkt op dat hier behandeld is het nachtelijk storende vuur in den stellingoorlog, dat in den bewegingsoorlog dit vuur uiterst zelden zal voor komen, terwijl overdag toch dient gestreefd naar zoo veel mogelijk waarge nomen vuur. Mil. Wochenblatt. No. 21. December 1931. „Störungsfeuer schwerer Maschinengewehre". „Secties die tot taak hebben storend vuur af te geven uit gedekte opstellingen kunnen niet aan afsluitingsvuur deelnemen". „Bij alle berekeningen, oefeningen en elk scherpschieten kwam ik bij de tegenwoordige veiligheidsbepalingen nooit dichter dan 700 m. voor de eigen voorste lijn. Ook bij gunstig terrein. De afsluitingsvuurstrooken zullen echter dichterbij, zelden boven de 400 m. voor de eigen voorste lijn worden gelegd". Tactisch gebruik der artillerie. Journal of the United Service Institution of India. No. 765. Oct '31. „Close support of infantry", kapitein D McK- Kennely. „De taak schijnt een eenvoudige maar in de practijk hebben de „close support" kanonnen zelden de gelegenheid hun taak snel uit te voeren, met het resultaat dat hun steun niet zoo werkzaam is als die zou kunnen zijn". S. onderscheidt

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 73