153 plaatsen, weet dat zij ook indirect wordt gesteund wanneer de art. in concentra tievuren op de belangrijkste, de beslissende plaatsen haar kracht inzet. Ma vors. No 11 Nov. '31. „Het gebruik van de artillerie by den nade- ringsmarsch"kapitein T. Ziedses des Plantes. Behandeld wordt het gebruik van een afdeeling van 7 veld die is aangewezen voor rechtstreekschen steun van het voorhoede-bat. van een reg. inf. „Bedraagt de marschsnelheid van de voorhoede 2 km. per uur. zijn er 30 minuten gemoeid met de verkenningen ten behoeve van de art. en vordert het stellingnemen 15 minuten, dan mogen de achtereenvolgende stellingterreinen op hoogstens 1500 m. vóór elkaar liggen, indien men verlangt dat er steeds één batterij op geen grooteren af stand dan 3000 m. van de voorste lijn der voorhoede tot vuren gereed staat". Luchtstrijdkrachten. Mil. wissenschaftliche Mitteilungen Nov./Dec. '31. „Die Bodenorgani- sation einer militarischen Luftmacht und ihre Bedeutung für die Luftkrieg- führung", kapitein H. Ritter. „De grondorganisatie is (echter) meer dan slechts de étappe der luchtmacht, zij vormt in den werkelijken zin ook een bestanddeel van de strijdende eenheden, die we hij de landmacht de „strijden de troepen" noemen. Iedere luchteenheid en het tot haar behoorende steun punt op den grond zijn een organisch geheel en van het aanwezig zijn en de volkomenheid (Eignung) van dergelijke steunpunten hangt wezenlijk de strate gische en de tactische „Schlagkraft" der tot hen behoorende luchteenheden af. Vervolgens worden behandeld de eischen die aan de grondorganisatie moe ten worden gesteld en ten slotte nog de beteekenis der verkeersluchtvaart voor de ontwikkeling van een militair bruikbare grondorganisatie. Mil. Wochenblatt. No. 13 Oct. '31 .„Der Sturzbomber"kapitein li. Ritter. Beschrijft den aanval op een klein doel door luchtstrijdkrachten tijdens een actie ter zee door middel van den „Sturzflug", waarvoor in de U.S.A. twee tijpen vliegtuigen bestaan, nl. Ie de Glenn Martin X T 5 M-l, gewicht 3,3 ton, bommenlast 450 kg. en 2e de Curtiss F 8 C 5 (Helldiver)luchtgekoelde Wright Cyclone-motor van 575 pk., tweedekker, lengte 7,8, m. en totale- breedte 9,8 m. Gewicht met een bommenlast (1 bom) van 100 kg. aanboord- 2,16 ton. Max, snelheid is 275 km. Stijgsnelheid 220 km Min. snelheid 106 km. De „Sturz" snelheid is 500 km. Plafond 5150 m. Max. af te leggen afstand bij kruissnelhei 924 km. Bewapening 2 vaste mitraiileurs voor bestuurder en 1 losse voor den waarnemer. Afweer van luchtstrijdkrachten. Bulletin beige des sciences militaires No. 11 Nov. '31 „Du danger aérien Du choix et de l'emploi des moyens pour y par er" gen. maj. Vandeputte. „Wat betreft de „moyens aériens de défense" concludeert S. dat noch de „aviation défensive" (de jachtvliegdienst) noch de „aviation offensive" (de bombardementsvliegdienst) in staat zijn het voornaamste of werkzaamste middel te leveren voor de luchtverdediging van een weinig uitgestrekt gebied en dat te meer, omdat die zoo uiterst moeilijk zijn te vervangen, niet alleen aanzienlijke en onvermijdelijke verliezen lijden in het gevecht, maar tevens bijzonder snel verbruikt worden. Wat betreft de cannons et mitrailleuses contre avions" concludeert hij dat de luchtafweerart. steeds is geweest het geraamte der verdedigingsmiddelen. Dit dankt zij aan haar merkwaardig karakter van „permanence" en „stabilité". Haar in werking stellen wordt bovendien zeer vergemakkelijkt in een klein industrieel en sterk bevolkt gebied. Mil. Wochenblatt. No. 15. Oct. '31. Marschgliederung beiFliegergefahr" Raegener. Beschrijft een marsch eener Russ. div. in 1 colonne, waarbij tus- schen de cieën. 200 m. afstand werd genomen. De inf. aan beide zijden van den wegvoertuigen en art. op den weg in de cieën. De maatregelen tegen vliegtuigen warenaan hoofd en staart van iedere eenheid scherpschutters op een afstand van 15-20 m. aan beide zijden der cieën. In iedere cie. „Bereit- schaftsgruppen" (lichte mitr. groepen). Aan hoofd en staart der bataljons inf.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 75