2 luchtafweermitrs. Bij verschijning van vij. vliegers wordt de marsch voort gezet, slechts de scherpschutters, de luchtafweermitrs. en de „Bereitschafts- gruppen" houden halt en komen in actie. Vliegeralarm op 2 roode lichtkogels en korte, veelvuldig herhaalde hoornsignalen. Mil. Wochenblatt. Nov. 19 No. '31. Die Abwehr des Sturzbombers"S. is van meening dat de afweer van „Sturzbomber" in vele gevallen mogelijk is en tevens dat men moet betwijfelen of de „Sturzbomber" de normale vorm van den aanval op kleine doelen is. Hij kan een uilzonderingsgeval zijn. Eerder kan worden aangenomen dat zulke kleine doelen door zeer snelle vliegtuigen, dicht boven den grond vliegende, worden aangegrepen. De af weer van dergelijke aanvallen is zeker ook niet gemakkelijk omdat het afweer geschut door het gevaar der eigen troepen door lage springpunten meestaai niet kan vuren en de werkingssfeer der mitrs. te gering is. Mechaniseering. The Journal of the Royal Artillery. No. 3. Oct. '31. „The mechanized unit in the field." luit. kol. C. A. H Montanaro. „Gedurende een oefening in 1930 was het merkwaardig zoo langzaam als een in bussen vervoerde inf. brigade vooruitkwam met een gemechaniseerde mitr. cie., mortieren en transportdiensten en hoewel veel moest worden geweten aan den tactischen toestand, smalle wegen en vredesbeperkingen, zooals aan het afbreken van hindernissen, zal het aan den anderen kant niet waarschijnlijk zijn dat zulke goede wegen als thans werden aangetroffen voor motortransport, zullen worden gevonden in een actie in het nabije of verre Oosten." „Gedurende de laatste drie jaren is de mechaniseering in het leger belang rijk toegenomen. De korpsart. is volledig gemechaniseerd, de brigades cav. gedeeltelijk terwijl daarnaast gemechaniseerde proefbrigades inf. werden geformeerd. A.F.V.'s van het Royal Tank Corps en ook van de cav. hebben zeer groote vorderingen gemaakt. The Cavalry Journal. Sept. Oct. 1931. Cavalry and mechanized Force" brigade-generaal H.S. Hawkins „Talrijke ervaringen hebben aangetoond dat het paard op het slagveld niet alleen mogelijk is en bruikbaar, doch zelfs onmisbaarniet alleen voor de cavalerie maar ook voor bereden ordonnansen (vaak het beste verbindingsmiddel), art. met paardentractie, mitr. eenheden en voor het bereden maken van comdten. en staven als de auto's niet verder kunnen." De werkelijke rol van een gemechaniseerde macht is de cav. te steunen." S. wijst er nog op dat de actie-radius van een gemechaniseerde eenheid, welke dwars door het terrein ageert, dkwijls zeer beperkt kan zijn. „Dus in stede van de cav. van het slagveld weg te vegen hebben de moderne vuur wapens geholpen haar nuttiger te maken dan ooit te voren". Mil. Wochenblatt. No. 12 en 13. Sept. en Oct. 1931. Die Kampfwa- gen der Qegenwart'Geeft een overzicht van het tankvraagstuk (op het ge bied van uitrusting en typen) in de voornaamste landen van Europa en in de U S. A. We zien daarin dat de bekende Engelsche Carden LLoyd Mark VI en VII tegenwoordig het type van de klein-tank vertegenwoordigt. Vertegen woordigers van de lichte tank zijn de Renault mod. 26/27 en Renault N. C. 27 benevens de Italiaansche en de Amerikaansche typen, de nieuwe Yougosl. tank (vermoedelijk een Fransche constructie die niet is geheim gehouden), aangedreven door een turbine, snelheden van 72 km. zelfs in bergterrein haalt, een actie-radius heeft van 550 km. en 650 liter olie kan laden; en de Eng M I (Vickers-Carden-Lloyd M III van 5 ton) en de M II (Vickers-Armstrong van 7 ton). Verder vinden we nog gegevens omtrent de middelbare en zware tanks, „Schwimmkampfwagen" en „Sonderkampfwagen", Afweer van vechtwagens. Mil. Wochenblatt. No. 14 Oct. '31. Tankabwehr von heute", kolonen A. Fischer. „Men behoeft niet pessimistisch te zijn om de bewering il 154

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 76