155 durven uiten dat de meeste der bekend geworden tankafweer- en inf. vuurmonden tegen nieuwste tanks volkomen zonder uitwerking zullen blijven en dat uit dit geschut het tegenwoordig vereischte niet meer kan worden gehaald, dat het dus als verouderd moet worden beschouwd". Toch acht S. de zaak niet hopeloos, echter dienen alle krachten te worden ingespannen om de tegenwoordige crisis te overwinnen. Het nieuw te con- strueeren geschut dient echter rekening te houden met de gegevens omtrent de nieuwste tanks terwijl de eisch van uitwerking tot op 1000 m. gehand haafd wordt. Motoriseering. Mil. Wochenblatt No. 11. Sept '31. „Grenzen und Möglichkeiten von Kraftrad-Einheiten"Men kan in het algemeen vaststellen dat de mogelijkheden der motorrijwieleenheden worden overschat Begrijpelijke zin in het sportieve en het streven naar opvoering der beweeglijkheid in de oorlogvoering mogen niet tot valsche „friedensmaszige" oordeelen over de waarde van een wapen leiden. „Waardevol is de motorwielrijdercie als snel verplaatsbare reserve achter een front, een feit dat ook in Frankrijk bewezen is". „Een uitschuiven van motorwieliijders onder bescherming van een pantser tot het vroegtijdig be zetten van een stelling, zal eveneens aan den bevelhebber in vele gevallen van van groot nut zijn voor het voeren van daaropvolgende gevechten". „Wat de motorwielrijder in den verbind, dienst volbrengt, behoeft geen nadere vermelding". Pantserauto's. Mil. Wochenblatt. No. 16. Oct. '31. De neue mittlere Straszenpanzer in U.S.A". Evenals in Engeland tracht men ook in Amerika de tactische waarde der pantrerauto s te vermeerderen door het verhoogen der snelheid ten koste van de pantserbescherming. De Christie-sneltank met 8 raden en 330 pk. motor en 110 km. snelheid is zoo kostbaar dat hij door zijn volkomen „Ge- landegangigkeit" is een pantserwagen voor bijzondere gevechtsopdrachten en niet voor algemeen gebruik. In Amerika heeft men nu twee nieuwe typen pantserauto's van zeer eenvoudige constructie: de Pontiac T 1 en de Overland T 2 op in den handel voorkomend chassis en een 80 pk. Lasalle-Motor. De bewapening van den draaibaren toren is een browning 7,62 mm. anti-tank- mitr. Artillerie. Mavors. No. 11 Nov. '31. Enkele beschouwingen over artillerievuur", ma joor G. Kuyper. „Bezien we nu de vuursnelheid van ons geschut, dan bemerken we dat de' max. stelheid van 6 8 schoten per stuk en per min. slechts gedurende 5 min. is vol te houden; bij een vuur van 5 15 min. daalt deze snelheid tot de helft, dus tot 3 4 schoten en bij langer dan 15 min. wordt dit 2 schoten met een max. van 90 schoten per uur. We komen dus tot de conclusie dat de batterij in een uur slechts gedurende 2X5 minuten haar grootste snelheid zal kunnen ontwikkelen en dan voor de rest moet zwijgen". Behalve het 7 cm. geschut wordt nog behandeld de mortier van 8. Gasoorlog. Schweizerische Monatshefte für Officiere aller Waffen. No 10 Oct. 1931. „Gaskampf und Zivilbevölkerung", kapitein ir. W. Volkart. S. waarschuwt tegen de schrikbeelden die omtrent den luchtaanval met het gaswapen worden opgehangen in de pers van pacifisten, communisten en andere anti-militairis- tem Hij berekent dat voor de vergassing van een stad van 45 km.2 (bv. Zü- rich) waarvan 15 km.2 bebouwd en dicht bewoond, noodig is 150.000 kg. chemische strijdstoffen. Om de minimale concentratie van mosterdgas daarbij tot 100 °/0 werking te brengen zouden noodig zijn 450 tot 500 vliegtuigen met

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 77