156 een draagvermogen van 2000 kg. ieder en evenveel gevechtsvliegtuigen om de eerste te beschermen. Mil. Wochenblatt. No. 18. Nov. '31.„llberwindung verseuchter Gelande- abschnitie", kapitein Reagener. Een bespreking van een artikel in een Russ. tijdschrift dat wenken geeft „die de aandacht verdienen omdat zij wellicht een weg wijzen voor de practische opleiding van den troep op dit gebied". Ver- eischt wordt voor 2 cieen. van elk der 2 in voorste lijn ingezette bataljons van een regt. inf. schoeisel dat bescherming geeft en gaskleeding voor 1 mitr. cie. Deze moeten het vergaste terrein zoo snel mogelijk doorschrijden. De daarop volgende eenheden doorschrijden het terrein op de ontsmette door gangen. Mil. Wochenblatt. No. 21. Dec. '31. Die Gaskampfstoffe der Nachkriegs- zeit", Dr. U. Muller. S. concludeert dat iets volstrekt nieuws niet is uitge vonden. In werkelijkheid gaat het om varia..ten, deels zelfs bepaald slechte, der eertijds door de Duitschers uitgevonden strijdstoffen. Toch blijft het dringend noodzakelijk hetgeen in het buitenland terzake geschiedt opmerkzaam te volgen, voor den medicus en den technicus om de afweermiddelen daaraan aan te passen, voor den soldaat om daarmede bii strategische en tactische maatregelen op de juiste wijze rekening te kunnen houden". Organisatie. Mil. wissenschaftliche Mitteilungen Sept./Oct. 31. Pionier und Maschine", Ir. O Kubitza. „In drie hoofdrichtingen bewegen zich voorloopig de opdrachten voor den motor: le. nieuwe wapens te scheppen fals eerste daarvan worden genoemd het vliegtuig, de onderzeeboot en de vechtwagen) 2e. vervangen van het marcheeren door het autotransport (te land, te water en in de lucht, met snelheden per uur die tot het 10-voudige gaan van de tegen woordige dagelijksche marschlengte)3e. vervanging van handenarbeid door de machine. Alle drie opdrachten beïnvloeden op beslissende wijze den inzet, de orga nisatie en de uitrusting der pioniertroepen". In het dan volgende wordt e.e.a uitgewerkt. Revue de cavalerie. Sept/Oct. '31. „La cavalerieritmeester Brenet. S. wil als div.-cav. bestemmen 1 regt. a 3 esk. a 4 pelotons bewapend met een automatisch geweer, en 1 mitr. esk. van 4 groepen van 2 mitrs. Dit is naar zijn opvatting „cavalerie de la puissance du feu". Daarbij nog een esk. tank afweermiddelen (lang, klein-kaliber kanon, gemonteerd op niet-gepantserd, zeer laag voertuig met rupsbanden, met 8 km. snelheid, op afstanden van 600— 1500 m. kunnende vuren op gepantserde wagens) a 4 pelotons van 2 stukken. Nachtgevechten. Schweiz. Monatshefte für Offiziere aller Waffen No. 10. Oct. 31. „Nachtgefecht"luitenant M. Waibel. In dit nummer worden behandeld: lil. De grondbeginselen voor de opleiding tot het nachtgevecht (waarin o.a. wordt opgemerkt dat de wereldoorlog bewees dat slechts beperkte aanvallen van kleine verbanden kans op succes hebben. Aanvallen van groote verbanden kunnen de bescherming der duisternis slechts benutten om zich gereed te stellen. De aanval zelf volgt dan in de schemering of bij dag). Deze beginselen worden besproken in hoofdzaak aan de hand van het Fransche „Règlement de l'infanterie" van 1930. De behan delde stof is onderverdeeld in 1. Anmarsch; 2. Der Angriff; 3. Die Verteidi- gung. Verkenningsdienst. Mil. Wochenblatt No. 19. Nov.'31. „Kavalleristiche Gegenwartsgedanken". „Het voornaamste orgaan der verkenning op grooten afstand is thans het vliegtuig". „Nadert men den tegenstander op afstanden beneden de 100 km. dan volgt ter vervollediging van de luchtverkenning de tweede „Welle"-

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 78