157 de verkenning door middel van den motor op den grond". „Eerst de resul taten dezer motorische verkenning op don grond en in de lucht geven de grondslagen voor de cavaleristische verkenning. Zij heeft niet meer plaats in strooken, is geen „afkammen" meer van het terrein, doch geschiedt onder spaarzamen inzet van krachten tegen bepaalde doelen". Verbindingsdienst. Mavors 12. Dec. '31. „Verbindingsvliegdienst", Kapitein O. Stürm. „Berichtkokers worden in beginsel bij den U-seinlappost afgeschotenalleen wanneer het onderdeel dat berichtkokers kan verwachten niet in het bezit is van een U seinlap of indien de U-seinlappost overigens een drukke berichten- wisseling met vliegtuigen kan verwachten, alsmede wanneer het met het oog op brandgevaar ongewenscht is de kokers bij den U-seinlap af te schieten, moet een berichtkokerterrein worden ingericht". Genietroepen. Mil. Wochenblatt. No 11. Sept. '31. Onder „Heere und Flotten" troffen we aan eenige gegevens met 2 foto's van het nieuwe bruggenmaterieel dat in 1930 in de U. S. A. is ingevoerd en dat betreft een lichte brug (lengte 66 m., belasting max. 8000 kg., 12 pontons) en een zware brug-afdeeling (1 bat.on. a 2 cieën. a 2 sectien. 1 sectie 9 pontons met 62 m. bruglengte). Strategie. Mil. wissenschaftliche Mitteilungen. Sept./Oct. '31. „N'euzeitliche Auf- marsche" generaal-majoor H. Schdfer. „Samenvattend kan men zich het volgende voorstellen, hoe in de toekomst een modern uitgeruste vijand in het vij. opmarschgebied zal optredenbijna ononderbroken aanvallen van uit de lucht, bij dag en bij nacht. Vuur op groote afstanden (volgens generaal Herr moet rekening worden gehouden met drachten van 70 km., ja zelfs moet 200 km. voor mogelijk worden verklaard) door verdragend geschut op bereikbare, bijzonder belang rijke doelen, binnenvallen van snelle grondstrijdkrachten". „De spoorwegen zijn en blijven voor afzienbaren tijd het „leistungfahigste" transportmiddel te land". Marine. The Journal of the United Service Institution of India. No. 265. Oct. '31. The defence of ports", Madeira. „De ervaringen van den laatsten oorlog demonstreerden opnieuw de zwakheid van uitsluitend aanvalsactie ter zee tegen kustverdediging". (Belgische kust en Dardanellen). „Daaruit blijkt dus dat het kustgeschut zijn groote waarde behoudt in de ver- deging tegen aanvallen met oppervlakteschepen en het is om die reden niet aannemelijk dat het zou worden verdrongen door andere wapens". „De kracht van het vliegtuig tegen oppervlakteschepen wordt door de meeste „airmen" van zoodanige grootte gehouden dat zij er een krachtiger wapen in zien dan in het kanon, dat zij willen verdringen". Mil. wissenschaftliche Mitteilungen. Nov. 1931. Die Kriegsleistungen der Torpedowaffe", kapitein t.Z.E. Klein. „De torpedo zelf heeft in het algemeen bij deskundige behandeling goed voldaan, ofschoon menigmaal de trefzekerheid bij de verwachtingen ten achter bleef". „Tot de gevolgtrekkingen die uit de geleverde beschouwingen knnnen worden gemaakt behoort de groote „Ueberlegenheit" van de onderzeeboot als aanvalswapen tegenover de torpedo boot. Bijzonder voor den zwakste is de duikboot van zeer groote beteekenis. De torpedoboot blij it een onmisbaar vaartuig voor alle hulpdiensten als beveiliging der vloot in zee en in de haven, geleide-diensten, onderzeeboot- bestrijding in het algemeen, mijnendienst, enz. Reeds bij de constructie zou aan deze diensten meer aandacht dan aan den torpedoaanval geschonken kunnen wordendus zouden de afweermiddelen versterkt kunnen worden, zelfs in noodgevallen ten koste van de torpedobewapening".

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 79