sectie uitsluitend gezocht in het samenspel van de fusilmitrailleurs „l'attaque, c'est le feu qui avance". Kennen wij in de groep, de brigade, naast den karabijndragende slechts den karabijnmitrailleurschutter met zijn helper, in Europa treedt nog een andere specialist op den voorgrond, nl. de geweer- granaatschutter. Frankrijk kent er één per groep, evenals Rusland, de 3 geweer- granaatschutters van de sectie eventueel tot een groep te vereenigen onder een daartoe bestemden korporaal. Engeland en Italië hebben naar verhouding veel meer granaat- schutters. Zoo heeft Engeland er 3 per geweergroep, dat is 24 per comp., terwijl in Italië elke drager van de „muskete" van een schietbeker, tromboncino, is voorzien en uitgerust met 12 geweergranaten. Als bijzonderheid zij vermeld dat de tromboncino vast op de karabijn bevestigd is en voorts dat de geweergranaten tevens als handgranaten kunnen worden gebruikt. De zware belasting van den modernen infanterist, waarbij even tueel nog handgranaten komen, doet overal streven naar vermin dering van de bepakking en naar vervoer van die bepakking ten behoeve van de gevechtsvaardigheid van den man. Ook in ons leger zal aan die wensch gedeeltelijk tegemoet ge komen worden en zullen per comp. infanterie 3 treinkarren worden ingedeeld voor het vervoer van de 9 karabijnmitrailleurs met bij- behoorende munitie, tevens bestemd voor het vervoer van de veld- zakken van de k.m. brigades, nadat de karabijnmitrailleurs en een deel van de munitie genomen zijn. Verder kan bij de nieuwe bepakking de veldzak zonder bezwaar worden afgelegd, waarbij dan de gevechtsuitrusting blijft, bestaan de uit de wapening met munitie, cq. handgranaten, veldflesch, eetketel en het noodrantsoen. Voor den lateren opvoer van de veldzakken kunnen auto's van den divisieautotrein worden gebezigd. Thans een enkel woord over de staven en dan wil ik er al dade lijk op wijzen dat ook daaraan h.t.l. meer aandacht zal worden geschonken. Moet de compagniescommandant het nog van enkele ordonnan sen, waarvan 2 op rijwiel, hebben, de bataljonscommandant kan reeds op een vrij uitgebreiden staf bogen. Naar vernomen werd zal hij beschikken, behalve over zijn luit.- adjudant, over de verbindingsbrigade onder een ser geant, bestaande uit 3 telefonisten en 6 lijnleggers, allen op rijwiel, 6 seiners op rijwiel, 4 ordonnansen op rijwiel, 87 (i) Zie bijlage B.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 7