Punt 142 (1) geeft ons aanleiding tot de volgende opmerkingen. Aldaar wordt medegedeeld dat, behalve het reeds vermelde in punt 138, de bevelen voor het gevecht o. m. nog moeten be vatten a) het aanvalsobject en aanvalsstrook van elk bataljon. Waar schijnlijk heeft men hier vergeten te laten volgen: „in voorste linie". Aan een reserve bataljon wordt toch in dit stadium geen aanvalsobject en aanvalsstrook aangewezen! baanwijzing van reserve-bataljons en voorloopige opstellings plaats hiervan. Het aanwijzen van meer dan 1 reserve-bataljon zal wel tot de uitzonderingen behooren in verband met A.T.V. 149(1) juncto 11. d) welken steun de artillerie zal verleenen. Maar ook de plaats waar de artillerie staat. Dit is noodig om berichten aan de artillerie te kunnen zenden. e) aanvullingsplaatsen van de infanteriemunitie. Meestal maar één. Ten slotte zal een nieuw toe te voegen punt (h) kunnen luiden verzamelplaats krijgsgevangenen. Ten einde de manschappen van de bataljonsreserve in staat te stellen de krijgsgevangenen naar de aangewezen verzamel plaatsen te geleiden 125 (3), dient de regimentscommandant die verzamelplaatsen in zijn bevelen bekend te maken. Ofschoon uit de punten 56, 57, 59, 6196, 97, 99,113,119,138,141 en 142 G. V. I. zoowel als uit 148(1) en 149(1) van het A.T.V. voldoende blijkt, dat onderscheid wordt gemaakt tusschen de nadering en het gevecht (den aanval) is punt 149(1) van het G. V. I. hinderlijk storend, omdat daarin sprake is van „begin van den aanval", waar inderdaad de nadering juist begint (zie ook 138 c). De kwestie van de bevelen voor een onderdeel van de.mitrail leurcompagnie aan een troependeel toegevoegd wordt in 152 (1) gedeeltelijk besproken. Daar toch vinden we alleen vermeld, dat de commandant dier mitrailleurafdeeling a) zijn opdracht, b) de aanwijzing der plaats waar de mitrailleurs ongeveer in stelling moeten komen, van den commandant van het troependeel, waaraan hij is toegevoegd, ontvangt. Ten gevolge van de hiervoor reeds vermelde, ver doorgevoer de verspreiding in onze gevechtsvoorschriften van zaken die lo gisch bij elkaar komen, zijn de gegeven bevelen onvolledig. Hier ware op te nemen of te verwijzen naar 102(2) en 119(2): c) dat door den commant van het troependeel waaraan een 210

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 52