mitrailleurafdeeling is toegevoegd meestal de vuuropening wordt aangegeven. d) dat door dien commandant nadrukkelijk moet worden bepaald of de toegevoegde mitrailleurs alleen mogen vuren ter vol doening aan hun opdracht. 154 (2). e) dat door den commandant de doelen worden aangegeven welke de mitrailleurs het eerst onder vuur moeten nemen. 102 (2). Optimistisch zegt 156(2) dat nimmer een mitrailleur door gebrek aan bediening ongebruikt mag blijven. Wordt hier misschien, in verband met 156 (1), (verliezen onder het personeel der mitrail leurscompagnieën, indien onmiddellijk voorziening noodig, aanvul len uit de bataljons) de hoop gekoesterd, dat in de toekomst aan den eisch, welke in sommige legers reeds bestaat zal moeten worden voldaan, nl. dat ieder infanterist een mitrailleur moet kunnen bedienen? In dat geval kan het in 156(2) gelegen opti misme behouden blijven. De noodzakelijkheid sectiën mitrailleurs aan bataljons of com pagnieën in eerste linie tot in de vuurlinie te doen oprukken, indien zij op geen andere wijze (n.l. indien zij niet door de openingen kunnen vuren en ook niet over de troepen heen kun nen vuren) stormaanval kunnen steunen, wordt in 162 (2) erkend. Wij zouden door den grooten moreelen steun, die een enkele mitrailleur in voorste linie op eigen troepen heeft, immer daar toe willen besluiten en in den koop toe willen nemen het nadeel, dat neventroepen kunnen lijden onder het op die matrailleurs afgegeven vuur. Hoofdstuk IVVerdediging. Allereerst iets over 171 (1). Ter plaatse aangekomen stelt ieder aanvoerder van een onderdeel, hoe klein ook, zich op de hoogte van het hem ter verdediging aangewezen terrein. In ver band daarmede bepaalt hij de plaatsen van de ter zijne beschik king staande automatische wapens enz. Is dit wel heelemaal juist? Bepaalt b.v. een compagnie's-com- mandant de plaatsen van de k.ms Of controleert hij die?(204) toch zegt: „Nadat de opstelling van den karabijnmitrailleur door den gr. ct. is bepaald, enz.) Hoe de opstelling der automatische wapens bij voorkeur moet zijn leert ons 175, n.l. zóó, dat zij flankeerend kunnen vuren en Het komt ons voor dat punt 204 ten onrechte de plaatsing van den Km aan den gr. ct. heeft gelaten. (Redactie) 211

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 53