Een flashlight voorzien van drie droge elementen overtrof de in de reglementen voorgeschreven carbidlampen in lichtsterkte. Met een flashlight van vijf elementen kon men nog kilometers verder seinen dan de voor de carbidlamp voorgeschreven maxi mum afstand. Aan het gebruik van flashlights zijn de volgende voordeelen verbonden. 1. Veel goedkooper in aanschaf. (Een carbidlamp kost volgens de prijslijst f49,38, terwijl voor f2.tegenwoordig zeer goede flashlights van drie elementen te krijgen zijn.) 2. Veel lichter van gewicht en gemakkelijker mede te nemen. (De seiner bevestigt aan de linkerzijde van zijn veldzak zijn lamp en aan de rechter zijde het op de klewang te bevestigen beugel- tje een stel goedverpakte reserve elementen wordt in den veldzak geborgen 3. Grootere lichtsterkte. 4. Men krijgt met een flashlight wederkeerig spoediger ver binding dan met een carbidseinlamp. 5. Vlugger en geruischloozer seintempo. 6. Zuiniger in het gebruik en steeds onmiddellijk gebruiksklaar (een carbidlamp moet steeds blijven branden om gebruiksklaar te zijn). 7. Bij eventueel defect raken loopt men even ergens een Chi- neesche toko binnen en men heeft voor weinig geld een nieuwe. (Bovendien hebben tegenwoordig zeer veel militairen zelve flash lights bij zich en zal men als de nood aan den man komt, daarvan ook gebruik kunnen maken. 8. Ongevaarlijk in het gebruik, hetgeen van een carbidlamp, als daarmede onoordeelkundig wordt omgegaan, niet gezegd kan wordenverspreidt geen stank. Madjalengka, 2 Februari 1932. 223

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 65