AANKOMST IN NEDERLAND. Dringend verzoek aan de in Europa vertoevende Officieren, steeds hun adres op te geven aan den correspondent Kapitein-Intendant J. Kooij, Antonie Heinsiusstraat 17, 's-Gravenhage. 234 der uitgaven is belichaamd in de vervoerkosten, de dag- of excursiegelden, de toelagen, het verschil van de bedragen der voedinggelden in en buiten garnizoen, de uitgaven ten behoeve van de verlichting der bivaks of kan- tonnementen e.d. Ook een te ruim munitieverbruik kan de kosten der oefe ningen onnoodig opvoeren. In dit verband wordt nogmaals de aandacht gevestigd op het indeelen van automobielen bij de oefeningen het aantal daarvan moet tot het uiterste worden beperkt, ook in verband met de fondsen, waarover de automobielcompagnie thans nog slechts beschikt. 27. Met betrekking tot het inhuren van treinpaarden is ook zuinigheid geboden. Door het handig treffen van maatregelen kan daarop in vele gevallen worden bespaard. Dikwijls zal ter besparing in dit opzicht met voordeel voor het transport van goederen en ook van treinvoertuigen, in dien deze tijdens de oefeningen bepaald noodig zijn, van spoor of tram gebruik kunnen worden gemaakt. Het streven mag echter niet bestaan om zooveel mogelijk spoorweg vervoer, waarvan de kosten niet uit de gelden voor practische oefeningen worden gekweten, te benutten om met vorenbedoelde gelden, waaruit an ders de inhuur van treinpaarden zou moeten worden bekostigd, ruimer te kunnen omspringen, daar alsdan het doel (bezuiniging) zou worden gemist, doch in totaal juist grootere uitgaven zouden worden gedaan. Strikt ge nomen zou het bedrag, dat men door spoorwegvervoer uitspaart op de kosten van den inhuur van treinpaarden, van de gelden voor practische oefeningen restant moeten blijven. Dit zal niet altijd zuiver kunnen worden opgevolgd, doch men werke nochtans in die richting. De oefeningen mogen niet meer kosten dan bepaald noodzakelijk is.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 76