236 Het antwoord is bevestigend, waarna deze terreindeelen aan dien officier worden opgegeven als doel A, waarvoor door de art. reeds vuurgegevens bepaald kunnen worden en waarop zij om 12.45 v. m. gereed moet staan voor een vuurstoot. Als volgende doelen worden nog aangewezen B. de graven N. W. en N. O. van hpt. 698 met het tusschen-gelegen terrein. C. kg TJIOOEROEDOEO. Toelichting: Aangezien om 12.45 n.m. de art. den aanval van het Bat. reeds kan steunen, moeten in de eerste plaats deze aanwijzingen gegeven worden, opdat wanneer het gevraagd wordt, de artillerie nagenoeg onmid dellijk daarop zijn vuur kan ontketenen, doordat de samenwerking tusschen 11 K. I. en II-l R. A. rechtstreeksch is. Met het aanvragen van vuur A. wenscht Majoor B. niet te wachten tot het verzoek hiertoe uit de voorste lijn binnenkomt, maar hij wil het ditmaal op een tevoren bepaald tijdstip doen afgeven ter inleiding van den aanval, waar door de aanval van den beginne kracht met kan worden ingezet. De L. vleugel van het bataljon kan na het eerste art. vuur nog gesteund worden door de mitrailleurs van 111-1 R. I. Majoor B. verzoekt daarom aan den C. van dat bataljon, dit mitr. vuur onmiddellijk te doen volgen op het art. vuur dat van 12.45 12.48 n.m. op hetzelfde doel ligt. C. III-l R.I. zegt dezen steun toe. Verder zal op den steun met mitr. vuur van het nevenba taljon niet meer gerekend mogen worden, want als de aanval van 111-1 R. I. slaagt zullen de mitrailleurs spoedig naar voren moeten worden verplaatst. De tf. lijn over den rug van DJAMBAN in N. richting volgende vindt Majoor B. 11.50 v. m. bij DJAMBAN een uitstekende Waarn. P., in de nabijheid daarvan is de tf. post"~(zie bevel no. 22, blz. 144) reeds opgericht. L. van de Waarn. P, bevindt zich een groep van de 3e Cie (beveiliging in front) en 200 m. verder de Verk. Patr. no 1. Luit. Z. van 11-1 R.A. voegt zich hier nadat hij de doelen aan zijn Afd. C. heeft opgegeven weer bij den Bat. C. en laat zijn eigen tf. lijn tot hier verlengen. Na bespreking (niet weergegeven) met Luit. Z. en C. pel. M. stelt Majoor B. zijn aanvalsplan vast, zooals dit blijkt uit het volgende bevel, dat monde ling uitgegeven wordt aan de Cie Cn., C. pel. M., C. G. T., Bat. Arts en C. Verbind, br. en vrijwel geheel in het terrein wordt aangegeven. 1-1 R. 1. Waarn. P. DJAMBAN 3-K31,12.10 No. 23. n. m. 1. V ij and en eigen troepen1) SOEKARAME 3 en TJIGOEROEDOEG zijn door vij. bezet. Ongeveer 3 k m O. is een cie van IIM R.I. als Det. R. gev. beveiliging. L. van ons III-l R. I. met mitr. in stelling bij PASIRAWI. 2. Taak van het bataljon. a. 1-1 R.I. vermeestert kg. TJIGOEROEDOEG (in kom pasrichting 7 zien we een houten brug, de eerste kg. links daarvan moeten we hebben) en terrein tusschen de graven (i) die we zien in richting 352 en 320. b. Einddoel van den aanval: de kgs TJIGENTOER en TJ1BOEAH, hier recht vooruit. Zie ook le calque achter in dit nummer.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 78