249 Pantserauto's. Revue d'artillerie. No. 6. December 1931. „L'auto-mitrailleuse blindée six roues T4". Bevat gegevens omtrent den nieuwen Amerikaanschen pant serauto, merkwaardig door zijn betrekkelijk geringe gewicht en zijn geringe hoogte. Eenige gegevens van dezen wagen zijn totaal gewicht zonder bemanning of munitie 4 tonmotor: Cunningham 8 cylinders met 135 pk.; overbrenging: 4 versnellingen; reminrichting voor remmen op alle zes wielen; bemanning 4 man; bewapening2 luchtgekoelde mitrs., opgesteld in één toren met horizontaal schootsveld van 360°1 mitr. voor luchtafweer op het dak van den toren opgesteldpantsering bestand tegen inf. kogels op alle afstanden; actieradius 300 km., hoogte totaal iets meer dan 2 m. Mechaniseering. Mil. Wochenblatt. No. 22. December 1931. Sdnvergepanzerte Riesen oder bewegliche Zwerge Als voordeelen van den klein-tank worden genoemd licht, kan derhalve over alle bruggen rijden; goedkoop, kan dus in massa worden aangemaakt; door kleinen omvang en groote wendbaarheid moeilijk te treffen, in opleiding voor personeel betrekkelijk eenvoudig, zoodat de aanvulling van personeel verzekerd is. Door al deze eigenschappen 4- groote snellheid loopen ze weinig gevaar tegenover de afweerwapens. In het verband der tankeenheden te gebruiken als patrouilles, beveiligingsorganen, verbindings organen tusschen de eenheden in het gevecht. Overigens in de infanterie divisies voor verkenning en de bestrijding van inf. doelen en in de cavalerie divisies. Journal of the Royal United Service Institution. No. 504. November 1931. The utility of the tank" majoor O. MacLeod Ross. „De tank vereischt pantsering, snelheid en bewapening". „Een enkele tank is een herkenbare eenheid, d.w.z. het zal algemeen bekend zijn hoeveel tanks een vijand bezit evenals de sterkte van een vloot bekend is. Daartegenover hebben we het anti-tankkannon „static but universal" dat gebruik maakt van natuurlijke, alom aanwezige dekking". „Zou aan het kanon worden gevraagd een dikkere pantsering te doorboren, dan zal elke daaruit voortkomende vergrooting van de massa van het kanon meerdere malen opwegen tegen de nadeelen welke zulk een verzwaarde pantsering direct berokkent aan de snelheid en dén om vang van de tank". „En daarom concludeeren we dat de sleutel van het geheele vraagstuk: Is de tank een practisch vraagstuk of niet? ligt in de beweegkracht die in de tank moet zijn opgesteld. De vernietigende critiek eindigt de schr. met: „Laten we dit toch duidelijk voor oogen houdenhet bereiken van de zekerheid in de beweging (security of movement) wacht op de ontdekking van een beweegkracht „as momentous as anything since the day when men first realized the force of gravity". In hetzelfde nummer een artikel: „An amphibious tank". Vickers- Armstrong heeft de eerste practisch bruikbare amphibietank geconstrueerd, een gewijzigde Carden-Loyd, die te land veel gelijkt op het gewone type, snelheid 40 mijl per uur op den weg, met 6 mijl per uur een helling beklimt van 1 op 3, te water een snelheid heeft van evenens 6 mijl. (In 1918 en in 1922 werden eveneens proef-amphibietanks gebouwd, die echter niet hebben voldaan). De tank is de Thames overgezwommen bij Chertsey, tegen een flinken stroom oper was goed mede te manoeuvreeren en hij beklom zonder moeite den anderen oever. „Maar dit is nog heel wat anders dan een kanaal of een rivier te „nemen" met steile oevers, dan wel te water te worden gelaten van af een schip dat op eenigen afstand van de kust is geankerd, een zelfs matige zee te weerstaan over een afstand van een mijl of meer en in samenwerking (company) met een vloot van dergelijke tanks een vijandelijk strand stormen- dehand te nemen".

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 91