250 Coast artillery jonrnal. JuIi/Augustus-nummer 1931 With the mecha nized. force on manoeuvres'1, kapitein A. R. Wilson. De „mechanized force" zal spoedig worden gereorganiseerd en wordt dan een versterkt gemechani seerd cavalerie-regiment, waarvan de opdrachten worden verwacht nagenoeg dezelfde te zullen zijn als thans worden toebedacht aan de M. F.". Het gebruik dat van deze eenheid zal worden gemaakt blijkt als volgt om schreven Het tactische gebruik wordt begrensd door bepaalde terreinsom standigheden. Een nauwkeurige beschouwing van de eigenlijke tactische op drachten, die haar ten deel vallen en die worden opgedragen aan naburige troepen, is daarom voortdurend noodzakelijk. Aangenomen kan worden dat haar voornaamste rol zal zijn de uitvoering van die tactische opdrachten, die geëigend zijn voor een eenheid met groote tactische en strategische beweeg lijkheid en een „hard, quick striking power". Haar geschiktheid om zich een weg te banen door versterkt terrein tegenover een ter verdediging ingerichten tegenstander is van secundaire beteekenis". La Revue d'infanterie. No. 471 December 1931. „Chronique desrevues militaires étrangères. Le char Christie. Aan het Amerikaansche leger worden van af September 1931 geleverd Christietanks. Deze wagens kunnen 200 mijl afleggen op den weg en op wielen in 8 uur; in het terrein is de snelheid 15 mijl per uur op rupsbanden. Bewapening: één zware mitr. en een kanon van 3,7 cm. met één periscoop voor beide wapens. Gewicht van den wagen is 11 a 12 ton. Wordt beschouwd als belangrijke vooruitgang door de combinatie van wielen en rupsbanden, zoodat een tractor met aanhangwagen buiten be schouwing blijft. Luchtstrijdkrachten. Mil. Wochenblatt. No. 24. December 1931. Die Lufterkundung als Grundlage der Kriegsentscheidung"kapitein H. Ritter. „De beschouwingen die generaal Armengaud (in het Juli-nummer der Revue des forces aérien- nes in een desbetreffend artikel) over de voornaamste en „vorherrschende" werkzaamheid van het luchtwapen als geheel in een toekomstoorlog ont wikkelt, stempelt zonder twijfel dit wapen in zijn geheel tot een zuiver hulporgaan der landmacht. Zijn werkzaamheid op ander, zelfstandig gebied der oorlogvoering in het algemeen zal bij een dergelijke opvatting tot een minimum beperkt, zoo niet geheel onderdrukt worden. Deze „Einstellung" is slechts te verklaren door de typisch Fransche opvatting van den oorlog, welke de beslissing daarvan uitsluitend verwacht van en zoekt in het succes van de operaties te land. „De tegenwoordig bestaande vredesorganisatie der Fransche luchtmacht, waarin de waarnemerseenheden in getalsterkte veel meer zijn vertegenwoordigd dan de voornamelijk voor gevechtsopdrachten bestemde bombardements-eenheden, is een getrouwe en interessante weer spiegeling der door generaal Armengaud ontwikkelde leer". Revue militaire suisse No. 10 October 1931. Onder Cronique de l'air" komen interessante beschouwingen voor over de gehouden italiaansche en Fransche luchtmanoeuvres. La Revue d' infantrie. No. 471 December 1931. „Attaque de troupes a terre par des avions volant en vol rasant", kolonel Guillemeney. „De „esca drilles d'assaut" „galoppeeren" over de bergen, bosschen, rivieren, daarbij „golvingen in de hoogte" makende, waartoe het profiel van het terrein ze noodzaakt en soms ook „golvingen in de richting'' (ondulations en direc tion) zij passeeren met een snelheid die afsteekt bij de schijnbaar langzame beweging van vliegtuigen die hoog in de lucht vliegenzij ontketenen mitrail- leurvuur, laten bommen vallen, die van zoo'n geringe hoogte geworpen, hun doel niet kunnen missen, leggen rookschermen en zouden, indien noodzakelijk, een „rosée mortelle" kunnen verspreiden, die van deze zeer geringe hoogte niet zou verloren gaan in de ruimte, maar zich zou hechten aan de wegen, muren, de begroeiing, die verraderlijk de vensters van huizen binnengaat en het leven zeer moeilijk, zoo niet onmogelijk zou maken".

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 92