253 de explosief-bommen, die daarop zijn geconstrueerd en dus ook door hun vernielende kracht aan de bevolking haar bescherming ontnemen en tevens lichamelijk letsel toebrengen. Organisatie. The Field Artillery Journal. September/October nummer 1931. „Or ganization, armament and employment of field artillerygeneraal C. P. Sum- merall. „Een beginsel voor het gebruik van artillerie is dat de max. breedte die een enkele batterij van 75 mm. kanonnen werkzaam kan bedekken door een barrage, is 200 m." Afgaande op de ondervindingen uit den wereldoorlog en de Amerikaansche frontbreedte van een divisie in de verdediging (8 km. op een stil front en 4 km. op een actief front) leidt de schr. af als samenstelling van de div. art. 1 brigade van 3 regimenten 75 mm. kanonnen 72 stukken. 1 brigade van: 1 regiment 115 mm. houwitsers 24 stukken. 1 regiment 75 mm. kanonnen 24 stukken. 1 regiment 105 mm. houwitsers 24 stukken. Totaal voor de divisie 144 stukken. De artillerie van het legercorps zou moeten bestaan uit 3 brigades elk van 3 regimenten met een totaal van 216 stukken. All. Schweizerische Militarzeitung. No. 11. November 1931. „Vor- schllage fiir die Reorganisation der Artillerie", kolonel Labhart. Schr. stelt als eischen voor het veldgeschutgeschikt voor vliegerafweer (waar mede tevens wordt bereikt de geschiktheid jvoor bestrijding van snelle doelen op den grondtanks, pantserauto's en snel marcheerende, gemotori seerde eenheden), uitneembaar en geschikt voor transport op voertuigen, 13 tot 14 km. dracht, gewicht van het stuk 1400 tot 1500 kg., granaat met snel werkende buis, voor gepantserde doelen met vertragingvoor bijzondere op drachten 15 cm. houwitsers: art. bestrijding, doelen in of achter dekkingen, gebouwen, bruggen enz.; dracht 10 km., mijngranaat. „Het beginsel van het tesamenhouden onder eenhoofdige leiding van het art. vuur der div. tijdens de beweging is verouderd". „Het versterkte inf. regt. met zijn zware inf. wapens en begeleidende batterijen is, zoolang het gevecht „flüssig" is, gevechtseenheid geworden. De indeeling van een afd. veld-art. bij ieder inf. regt. in voorste lijn is daarom eisch. Daarvoor is het le regt. art. met zijn 3 afdeelingen bestemd. In de blijvende indeeling van een afd. comdt. bij den inf. regts. comdt. ziet schr. het beste gebruik der art. gewaarborgd, evenals een goede samenwerking tusschen de beide wapens. Het 2de regiment art. der div. blijft in het algemeen als div. art. groep in de hand van den bevelhebber. Zijn opdrachten zijnvuursteun aan de opruk kende inf., bestrijding of neutralieering der vastgestelde vijandelijke batterijen, vuur op groote afstanden, vuurversterking op zwaartepunten, vliegerafweer". Bij de omwapening wordt als eisch gesteld omwapening in eens en het oude materieel als landweerart. te gebruiken, „want in een toekomstigen oor log zullen we nooit art. genoeg hebben". Revue militaire suisse. No. 12. December 1931. „Caractères desarmées modernes", generaal Debeney. „Het groote overwicht dat het materiaal heeft verkregen in den slag, het onmiddellijke en intensieve aandeel van de vredesindustrie aan de productie van dat oorlogsmaterieel, leggen de moderne legers als eerste voorwaarde op, waaraan zij zich niet kunnen onttrekken, voor te bereiden een „guerre de materiel". „Maar overal zal, hoewel onder verschillende vormen, de inspanning in één richting worden geleid tezelfder tijd als het materieele gedeelte tevens voorbereiden, organiseeren dat, wat men noemt „le potentiel de guerre" van de natie".

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 95