254 Camouflage. All. Schweizerische Militarzeitung. No. 10. October 1931. Die Tar- nung als vollwertige Waffe", majoor Kaiser. Het wezen der camouflage bestaat daarin personen of voorwerpen, die zonder het hulpmiddel der camouflage meer of minder zichtbaar of herkenbaar waren, aan de vaststelling door het oog (hiertoe rekent natuurlijk ook de fotografie) te onttrekken, zonder het eigen zien en de eigen wapenwerking te beperken. Innevelen, verbergen in hooge bodembegroeiing enz. behooren dus niet tot wat we in het volgende onder camouflage verstaan. Maar ook het bestrijken met niet opvallende kleuren verf hoort slechts betrekkelijk tot de camouflage, omdat dit middel immers den vorm niet verandert en slechts de zichtbaarheid vermindert en daardoor ook eerst op grootere afstanden werkzaam wordt". „Het onzichtbaar maken der eigen troepen en strijdmiddelen samengaande met een juiste tactiekis voorwaarde om een strijd met succes en met weinig verliezen te voeren. De camouflage staat daarom op dezelfde hoogte (gleichberechtigt) naast het vuurwapen en de chemische strijdmiddelen". „Als gevolg daarvan moet elke man en elk vuurwapen met camouflagemid delen zijn uitgerust". Verbindingsdienst. The Field Artillery Journal. September/October nummer 193B Mobile radio for Field Artilleryluitenant G. F. Wooley. „De veldart. heeft een „crying need" voor nieuwe en verbeterde middelen voor het transport van haar radio-uitrusting. Naast de vervanging van onze verouderde radio installaties door een moderne uitrusting, vereischt het vraagstuk van de radio- vervoerswijze een onmiddellijk aan het werk gaan, wanneer we op de hoogte van onzen tijd willen blijven". Strijd tegen verzetslieden. Coast Artillery Journal. September/October nummer 1931. „Thetactics of Bush Warfaremajoor R. W. Peard. „Alle troepen die in den regentijd aan actie deelnemen, evenals convooien voor aanvulling van treinen enz., zijn bereden op inheemsche paarden wanneer rijpaarden nuttig zijn. Bij operaties in den drogen tijd zijn de troepen meer te voet, maar ook dan worden de opgerolde wollen dekens op pakpaarden vervoerd, zoodat de soldaat alleen draagt zijn wapens en zijn gevechtsuitrusting". Algemeen. The Journal of the royal united service instition. No. 504. Novem ber 1931. Meteorology and air navigation"luitenant W. Josselyn. „Het verschil tusschen „Air navigationen „Air pilotagewordt niet altijd voldoende gerealiseerd. „Air navigationis de kunst om een luchtvaartuig te brengen van de eene plaats naar de andere buiten het gezicht van land, terwijl Air pilotage" slechts betreft het vliegen met een luchtvaartuig boven of wel dicht bij land". De inleider (bij deze lezing) ondervond dat het groote verschil tusschen beide niet altijd werd begrepen door vliegeniers die nimmer vluchten maakten boven de open zee. Bv. op zee zijn geen spoorwegen of wegen die gevolgd kunnen worden en ongelukkigerwijze ziet het eene stuk zee er pre cies hetzelfde uit als het andere". Vooral voor de korte-afstand-vluchten welke door de luchtstrijdkrachten van de vloot of van den kustbeschermingsdienst worden uitgevoerd, kan de meterologie zeer veel hulp bieden aan den luchtnavigator, terwijl, hoe meer de groote-afstand-vluchten van grootere beteekenis worden uit een commercieel oogpunt, ook hier de grootere nauwkeurigheid meer naar voren komt, aldus schr.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 96