244 te stellen op de nakoming der in de zooeven genoemde ordonnanties gege ven voorschriften. De bescherming en bewaking zou hiervoor doelmatiger georganiseerd moeten worden het hiervoor benoodigde geld is echter thans niet beschikbaar. Het is daardoor dat voorhands het goede resultaat van de bestaande voor schriften zal afhangen van de vrijwillige medewerking van verschillende groe pen van ambtenaren, zooals van het Binnenlandsch Bestuur, het Boschwezen, de Douane e. a. Ook U, Mijne Heeren, kunt in deze aangelegenheid zeer belangrijke diensten bewijzen, in de eerste plaats door te voorkomen, dat op patrouille, verken ningen e. a. ondoordacht wordt geschoten op olifanten, rhinocerossen, apen of andere der menschen fantasie prikkelende interessante diersoorten. Uwe aandacht moge erop worden gevestigd, dat wellicht veel zou kunnen worden bereikt door gesprekken met Uwe ondergeschikten, om ook aan hen duidelijk te maken, de noodzakelijkheid van die natuurbescherming, opdat door een goed begrip daarvan een zoo algemeen mogelijke medewerking zal worden verkregen. NEDERLANDSCHE COMMISSIE VOOR INTERNATIONALE NATUURBESCHERMING. Amsterdam, Najaar 1931 Heerengracht 540. De Nederlandsche Commissie voor Internationale Natuurbescherming heeft heeft zich o.a. tot taak gesteld mede ten behoeve van het „Office International de Documentation et de Corrélation pour Ia Protection de Ia Nature" te Brussel, gegevens over de Nederlandsche koloniën te verzamelen, aan de hand waarvan het mogelijk kan worden te beoordeelen, waar positieve natuurbeschermings-maatregelen urgent en waar de stichting van belangrijke (natuur-)reservaten noodzakelijk zouden zijn. Aangezien het arbeidsveld der Commissie zeer uitgestrekt is, kan zij zich alleen van deze taak naar behooren kwijten, indien zij daadwerkelijken steun en medewerking geniet van allen, die in Nederlandsch Oost- en West-lndië, zij het beroepshalve, zij het voor namelijk ofwel uitsluitend uit zuivere liefde voor de natuur, vaak en lang durig in de wilde natuur vertoeven en zich op een of andere wijze bezig houden met, of wijden aan de bestudeering van de wilde fauna en flora, en hiermede in directe aanraking komen. De Commissie doet daarom een beroep op deze natuurliefhebbers en-ken ners om zooveel mogelijk inlichtingen te verstrekken over den toestand van de planten- en dierenwereld in hun ressort dan wel omgeving. In het algemeen moeten deze inlichtingen het volgende betreffen 1. de wijze en mate van voorkomen (en hierin gedurende de laatste jaren of zelfs decennia geconstateerde, wellicht periodieke, wijzigingen) in bepaalde, zoo duidelijk mogelijk aan te geven streken, van alle be langrijke of bijzondere planten- en dierensoorten. Mededeeiing van beschouwingen, waarnemingen of bijzonderheden zal worden gewaardeerd; hierbij moet vooral worden vermeld, of die be schouwingen en waarnemingen van rapporteur zelf afkomstig zijn of door hem werden verricht, of dat zij aan anderen werden ontleend in het laatste geval zouden zoo mogelijk de bronnen te vermelden zijn. Van veel gewicht is verder de vermelding van den tijd waarin, en de omstandigheden waaronder waarnemingen verricht, gegevens verzameld werden. 2. het exploiteeren of doen exploiteeren dier streken door (bekende) jagers of verzamelaars, de wijze en mate van jagen en verzamelen door

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 86