(volgende) schroefblad terecht kunnen komen, wat zeer ernstige gevolgen kan hebben. F. MITRAILLEURS BIJ DE L. A. IN GEBRUIK. De L. A. beschikt momenteel over de volgende vóórmitrailleurs a. de Vickers-mitrailleur 7,7 m.m. (Lv. B. M. 23). b. de Colt-systeem Browning mitrailleur (Lv. M. 30). De Vickers-mitrailleurs kunnen, wanneer de z.g. lange terug- stootversterkerkop met bufferveer is gemonteerd, een vuursnelheid halen van ongeveer 800 schoten per minuut. In vredestijd is bij schietoefeningen de korte terugstootversterkerkop geplaatst, met welke 500 a 600 schoten per minuut kunnen worden afgegeven. Alle Fokker-toestellen zijn uitgerust met twee Vickers-vóór- mitrailleurs, welke door het schroefvlak schieten en te samen op een z.g. bewapeningsraam zijn geplaatst. Voor de sychronisatie zorgt een h.t.l. verbeterde Fokker-afvuurinrichting. Ook worden proeven genomen met den inbouw van deze mitrailleurs in de vleugels. De Curtiss-jagers zijn uitgerust met één Colt- en één Vickers- mitrailleur, beide door het schroefvlak schietende. De afvuur- inrichting (systeem Curtiss) berust op een geheel ander principe dan de Fokker-afvuurinrichting. Van huis uit is de Curtiss-jager uitgerust met twee Colt-mitrail leurs (één van 12,7 en één van 7,7 m.m.). Waar de L. A. echter nog over een betrekkelijk groote hoeveel heid Vickers-mitrailleurs van 7,7 m.m. beschikt, werd de Colt 7,7 niet aangekocht. De Vickers-mitrailleurs echter zijn ingericht om door een Fokker-afvuurinrichting te worden bediend, zoodat door de L. A. voor dit wapen een geheel nieuw model afvuurin- richting moest worden geconstrueerd, wat met groote moeilijk heden gepaard ging en vele proefnemingen vereischte. Alle bij de L. A. in gebruik zijnde achtermitrailleurs zijn eveu- eens van Vickers (kaliber 7,7 m.m.). Oorspronkelijk waren deze wapens voorzien van platte patroontrommels, met een capaciteit van 47 patronen, welke echter niet voldeden. Na vele proefnemingen werden deze mitrailleurs bij de w. D. W. omgebouwd en uitgerust met een ronde patroontrommel, welke opzij van het wapen wordt bevestigd. Hoewel het aantal storingen thans zeer zeker is verminderd, mag deze oplossing niet als ideaal worden beschouwd, en wel om de volgende redenen le. De trommel ligt ver buiten het zwaartepunt, waardoor de mitrailleur lastig is te bedienen. 2e. Door vorm en plaatsing veroorzaakt de trommel een grooten luchtweerstand, met hetzelfde gevolg. 286

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 32