De patrouille is sterk 1 Officier. 1 Eur. Sergeant. 1 Sergeant 2de kl. 1 Korporaal. 12 mindere militairen. 3 veroordeelden. lste Prauw. 2de Prauw. Officier. Korp. prauw-Cdt. 4 mindere Mil. De oudste Inf. of Fus. 5 roeiers. geroutineerd prauw- Cdt. 1 mindere militair. 1 veroordeelde, de kepala der roeiers. 4 roeiers. 4de Prauw. Eurp. Sergt. Cdt. 3 mindere Mil. 1 veroordeelde. 5 roeiers. Dit lijkt ons wel de maximum bezetting voor prauwen van 8 a 9 depah. Stel voor, dat er gedurende de patrouille een prauw defect geraakt b. v. die van den Korpl., dan kunnen de inzitten den (10 personen) en goederen nog met gemak verdeeld worden over de 3 overblijvende prauwen. Men krijgt dan per pauw 3 inzittenden er bij, benevens het derde gedeelte der barang van de verloren gegane prauw. Deze nieuwe bezetting moet wel als een maximum worden beschouwd, vooral bij het passeeren van stroomversnellingen. Het V. P. T. L. geeft aan als min. eisch dat vóór- en achter roeier zeer bekwame roeiers moeten zijn en in streken met stroom versnellingen de voorste en achterste twéé roeiers, terwijl dan als midden-roeiers ook mil. en veroordeelden kunnen worden aangewezen, die echter geregeld in het roeien moeten worden geoefend. Wij vestigen echter de aandacht op hetgeen hierboven gezegd werd omtrent veiligheid en snelheid van voortbeweging en prefe- reeren om die redenen en ook om zuiver technische, een minimum van 5 roeiers voor prauwen van 8 a 9 depah. Nu kunnen we overgaan tot de Verdeeling en verpakking der goederen. Teneinde bij lang durige prauwtochten de goederen onbeschadigd en onbedorven tot het einde toe mede te voeren, dienen zij in dichtgesoldeerde petroleum-blikken te worden medegenomen. 293 3de Prauw. Sergt. 2de kl. Cdt. 3 mindere Mil. 1 veroordeelde. 5 roeiers.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 39