317 Ouders Vader Op 36 I. gestorven. Heeft ouders nooit „gekend". N. B. Van vader's zijde allen jong gestorven. Magere menschen. Van moeder's zijde levenslustige gezonde pyc- nische typen. Candidaat heeft zeker ook een krachtigen pycnischen bouw. Van vader's zijde zijn enkele hereditair ongunstige momenten. Ooms en tantesVan vader's zyde onbekend. Van moeder's zijde gezonde flinke lui. Zusters en broers: ge ene. 2. Geboorte Geen bijzonderheden bekend. 3. Eerste jeugdHeeft gewone kinderziekten gehad. Geen rachitis. Alles op tijd. 4. Op schoolDoorliep 6 v/d 7 klassen. Gewoon middelmatig leerling. 5. Na school: Bakkersknecht. Beviel niet erg. Daarna bakkersknecht af en letterzetter, gedurende 2 jaar. Meer verdiensten als fabrieksarbeider in cocosfabriek. In militairen dienst voor zijn nummer. Beviel ook best. Nooit straf gehad! Wilde op 18 j.l. al naar lndië, maar omdat zijn moeder dan geen kostwinner had, zag hij daarvan af. Nu ouders dood zijn heeft hij „geteekend". Het bevalt hem best, goede omgang met kameraden. Gaat graag naar lndië. Temperament: Actief. Niet-emotioneel. Eer primair dan secondair function- neerend. Karakter: Ongecompliceerd, tevreden iemand! Rustig gezondgemoedsmensch. Iemand met 'n „hart". Gevoel voor kameraadschap en humor. Logisch nuchter oordeel. Psychische toestand 1. Bewustzijnsinhoud: Het aantal voorstellingen waarover hij beschikt komt wel overeen met genoten opvoeding en millieu. 2. GemoedslevenRustig, gemoedelijk evenwichtig mensch. Grondstem ming tevreden, opgewekt. Intellect Volgens de schaal van Binet-Simon 13 j. I. Typologisch: Cyclothym. Sanguitiicus. Zal zich gemakkelijk aanpassen. Waarschijnlijk ook wel aanleg voor een hoogeren rang een zekere mate sec. functie is til. aanwezig Psychologische beoordeeling: De prognose van dezen candidaat lijkt mij, afgezien van bijzondere omstandigheden gunstig. NIJMEGEN, den De Officier van Gezondheid, belast met het psychologisch onderzoek (get.) Dr. H. v. Lienden. BESLISSING van den Commandant der Koloniale Reserve Geschikt voor uitzending. NIJMEGEN, den De Commandant voornoemd: (get.) X

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 63