336 7. BLADVULLING. V.G.S.I, pt. 31 blr. 20 „Tusschen twee tegenstanders". De bedoeling van hoofdstuk D (Oefeningen in het handgemeen) is n.m.m- de militairen zooveel mogelijk te oefenen overeenkomstig de werkelijkheid. Niettegenstaande wij steeds alle mogelijke moeite doen den soldaat te door dringen van het besef, dat hij in de eerste plaats heeft te profiteeren van de superioriteit van zijn vuurwapen, om pas in laatste instantie, als hij niet meer vuren kan, gebruik te maken van zijn klewang, laten we hier twee tegenstan ders op een afstand van 30 meter reeds op elkaar instormen, zonder eerst van hun schietwapen gebruik te maken. Deze oefening moet n. m. m. dan ook gewijzigd worden. Idem blz. 19 pt. 4. Tenue: veldtenue volledig bepakt met karabijn en schermklewang. Ook niet overeenkomstig de werkelijkheid, zoowel tegenover den B. V. als tegenover den I. V. Bij het binnendringen in 's vijands opstelling heeft de soldaat alleen zijn gevechtsaitrustingbij zich (dus zonder veldzak). Bij het binnendringen van een benteng, bergstelling dan wel anderszins van den I. V. dan moet de Com mandant van te voren reeds de veldzakken laten afleggen (Zie V. P.T.L. pt. 162 (1)). Idem pt. 4 blz. 20, 3de al. van boven. Wanneer doorloopt een man eerst zoo snel mogelijk een afstand van 100 Meter? Zie verder O. V. I. pt. 75 (4). Slotopmerking. Punt 29 van het V. G. S. I. is niet geheel in overeenstemming met pt. 35 (2) van het V. O. I. Madjalengka, den 5en Februari 1932. A. M. SIEREVELT. 8. EEN NIEUW PERIODIEK. Ons werd ter recensie toegezonden de eerste aflevering van „Luchtmacht" driemaandelijksch tijdschrift voor de luchtstrijdkrachten en de organen voor luchtverdediging en luchtbescherming van Nederland en van de Nederlandsche Indien. (Uitgave N. V. Boekdrukkerij v. h. H. Bom, Assen.) Op de eerste bladzijde prijkt een portret van Hare Majesteit de Koningin, met Hoogstderzelver toestemming gereproduceerd. De redactie bestaat uit eene algemeene redactie-commissie (J. G. W. Zegers, kapitein der L. A., hoofdredacteur, H. G. van Voorthuijsen en J. Th. H.van Weeren, kapiteins der L. A.) en voorts uit vijf redacteuren, nl. voor „Lucht verdediging en Luchtbescherming" (A.J. Maas, kapitein der Luchtdoel-artillerie),

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 82